Labāk vēlu nekā nekad

2018. gada 23. janvāris plkst. 9:59
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

Ar vairāku nedēļu nokavēšanos atzinumus par grozījumiem Ministru kabineta noteikumos sagatavojuši visi Ekonomikas ministrijas uzrunātie sadarbības partneri, komentāri saņemti arī no citām organizācijām

DB jau ziņoja, ka 28. decembrī, laikā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu, EM lūgusi sniegt atzinumu par grozījumiem MK noteikumos Nr.221 Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā. Lai gan dokumenta saskaņošanas termiņš tika noteikts vien dažas dienas, komentāri ministrijas pastkastē turpināja ripot līdz pat pagājušajai nedēļai. Vairākas institūcijas steidzamības kārtā skatāmos MK noteikumus aicinājušas apturēt, ministrija par to lemšot tuvākajā laikā.

DB rīcībā esošā informācija liecina, ka dokuments saskaņošanai nosūtīts Tieslietu, Finanšu un Zemkopības ministrijai, kā arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai, AS Enerģijas publiskais tirgotājs, Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācijai (LAEF), Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijai (LSUA) un SIA Latvijas nacionālais akreditācijas birojs. EM informē, ka šobrīd visi uzrunātie savus komentārus par grozījumiem arī snieguši. «Saņemtie iebildumi un priekšlikumi skar gan jautājumus par grozījumu būtību, gan ir iesniegti arī redakcionāli priekšlikumi. To skaitā ir iebildumi, kas vērsti uz grozījumu izskatīšanas būtisku atlikšanu un tādu priekšlikumu mīkstināšanu, kas paredz stingrākas elektrostacijas kontroles prasības. Tāpat ir iesniegti priekšlikumi, kas vērsti uz obligātā iepirkuma kopējo izmaksu palielināšanu,» skaidro ministrijā.

Komentārus par grozījumiem sagatavojusi arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK). Lai gan LOSP un LTRK iepriekš aktīvi iesaistījās diskusijās par OIK jautājumiem, viņiem EM atzinumu sagatavot netika lūgusi.

Visu rakstu Labāk vēlu nekā nekad lasiet otrdienas, 23. janvāra, laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds