Labākie piena produktu ražotāji tiek pie medaļām

2017. gada 06. septembris plkst. 18:11
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Izstādē Riga Food 2017 apbalvoti Latvijā ražoto augstas kvalitātes piena produktu konkursa uzvarētāji divās kategorijās - Gada jaunais produkts un Skābais krējums ar tauku saturu 20 %.

Piena produktu konkursa mērķis ir popularizēt piena produktu nozīmi ikdienas uzturā un parādīt, cik daudz un dažādus veselīgus produktus Latvijas pārstrādes uzņēmumi un meistari spēj saražot, sniedzot aizvien jaunas garšas ikvienam patērētājam.

Kooperatīvās sabiedrības Latvijas Piensaimnieku Centrālā Savienība (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks stāsta, ka konkursā piedalījās 26 jauniem produktiem, kuri radīti viena gada laikā. “Tik apjomīgs jauno produktu klāsts lika žūrijas komisijai nopietni pārdomāt, kādās grupās tos sadalīt, lai tie vērtēšanas procesā būtu salīdzināmi. Žūrija lēma sadalīt jauno produktu kategoriju trīs grupās - Piens un skābpiena dzērieni, biezpiena izstrādājumi un svaigie sieri un nogatavinātie un kausētie sieri. Esmu pārliecināts, ka lielākā daļa šo jauno produktu atradīs vietu mūsu patērētāju kā ikdienas, tā svētku galdā,” pauda J. Šolks.

Skābā krējuma ar tauku saturu 20 % kategorijā 1.vietu un starptautiskās izstādes Riga Food 2017 zelta medaļu un LPCS Atzinības rakstu piešķīra A/S Jaunpils piens ražotajam skābajam krējumam Jaunpils skābais krējums Zelta ar tauku saturu 20% (meistare Baiba Anuškova). 2.vietu un starptautiskās izstādes Riga Food 2017 sudraba medaļu, un LPCS Atzinības rakstu piešķīra AS Tukuma piens ražotajam skābajam krējumam Skābais krējums 20% (meistare Agita Vāne). 3.vietu un starptautiskās izstādes Riga Food 2017 bronzas medaļu, un LPCS Atzinības rakstu piešķīra A/S Valmieras piens (Food Union grupa) ražotajam skābajam krējumam Skābais krējums 20% Valmiera (meistare Aina Birnbauma).

2016./2017.gada jauno produktu konkursa piena un skābpiena dzērienu grupā 1.vietu un starptautiskās izstādes Riga Food 2017 zelta medaļu, un LPCS Atzinības rakstu piešķīra AS Tukuma piens ražotajam produktam Piens ar D vitamīnu (meistare Agitai Vāne). 2. vietu un starptautiskās izstādes Riga Food 2017 sudraba medaļu, un LPCS Atzinības rakstu piešķīra SIA Rīgas piensaimnieks (Food Union grupa) ražotajam produktam Grieķu jogurts Valmiera 2% (meistars Viktors Biziks). 3. vietu un starptautiskās izstādes Riga Food 2017 bronzas medaļu, un LPCS Atzinības rakstu piešķīra A/SLatgales piens ražotajam produktam Dzeramais jogurts Rabarberu -Aveņu ar bifidobaktērijām un D3 vitamīnu (meistare Olga Ivanova).

2016./2017.gada jauno produktu konkursa biezpiena izstrādājumu un svaigo sieru grupā 1.vietu starptautiskās izstādes Riga Food 2017 zelta medaļu, un LPCS Atzinības rakstu piešķīra SIA Latvijas Piens ražotajam produktam Sniega bumbas ar Džiugas sieru (meistare Inese Grundmane). 2.vietu un starptautiskās izstādes Riga Food 2017 sudraba medaļu, un LPCS Atzinības rakstu piešķīra A/S Limbažu siers ražotajam produktam Svaigais krēmsiers ar ķiploku (meistare Gaļina Ostrouhova). 3.vieta un starptautiskās izstādes Riga Food 2017 bronzas medaļu, un LPCS Atzinības rakstu piešķīra SIA Rīgas piensaimnieks (Food Union grupa) ražotajam produktam Citronu biezpiena sieriņš Kārums citronu glazūrā (meistare Darja Belousova).
2016./2017.gada jauno produktu konkursa nogatavināto un kausēto sieru grupā 1. vietu un starptautiskās izstādes Riga Food 2017 zelta medaļu, un LPCS Atzinības raksts piešķīra A/S Cesvaines piens ražotajam produktam Kazas piena siers(meistars Māris Simsons). 2.vietu un starptautiskās izstādes Riga Food 2017 sudraba medaļa, un LPCS Atzinības rakstu piešķīra A/S Cesvaines piens ražotajam produktam Siers ar amoliņu (meistars Raimonds Līcītis). 3. vietu un starptautiskās izstādes Riga Food 2017 bronzas medaļu, un LPCS Atzinības rakstu piešķīra A/S Latgales piens ražotajam produktam Kausētais siers ar kūpinātu lasi (meistare Irēna Veidiņa).

LASI VĒL:

FOTO: Durvis ver Riga Food 2017

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām