Ekonomika

Labiekārtos Elejas muižas parku

Monta Glumane, 04.04.2018

Elejas muižas parks

Foto: jelgavasnovads.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jelgavas novada pašvaldība, īstenojot Latvijas-Lietuvas pārrobežas sadarbības projektu «Aizraujošais ceļojums muižu parkos četros gadalaikos», ieplānojusi Elejas muižas parkā šovasar veikt labiekārtošanas darbus, liecina informācija Jelgavas pašvaldības mājaslapā.

Projekta gaitā paredzēts atjaunot vēsturiskās taciņas, uzbūvēt tiltiņu pāri dīķim uz pussalu un izveidot apmeklētājiem saistošus un interesantus interaktīvus objektus. Līdzās projekta aktivitātēm, pašvaldība ieplānojusi parkā atbrīvoties arī no mazvērtīgiem un bīstamiem kokiem.

Pārrobežu sadarbības projektā Jelgavas novada pašvaldība startēs kopā ar Kokneses novadu un Zemgales plānošanas reģionu no Latvijas puses, kā arī diviem partneriem no Lietuvas – Rokišķu muzeju un Pakrojis rajona pašvaldību. Projekta aktivitātes paredz iesaistītajās pašvaldībās ne vien labiekārtot parku teritorijas, bet arī izstrādāt trīs jaunus tūrisma maršrutus un veikt apmācības tūrisma profesionāļiem un parku apsaimniekotājiem.

Šovasar līdzās labiekārtošanas darbiem parkā veiks arī mazvērtīgo un bīstamo koku izzāģēšanu. Nupat apstiprinātais 28.marta Jelgavas novada domes lēmums paredz parkā kopumā izzāģēt 24 dažādus kokus – 3 parastos ošus, 16 parastās liepas, 3 parastās kļavas, 1 parasto zirgkastaņu un 1 bērzu.

Projekta ieviešanas laiks plānots no 2018.gada 1.marta līdz 2020.gada 29.februārim un tā kopējās izmaksas veido 692 246 eiro. Jelgavas novada pašvaldības projekta daļa: 208 591 eiro no tā ERAF finansējums 85% - 177 302 eiro; Jelgavas novada pašvaldības finansējums 10% - 20 859 eiro, valsts līdzfinansējums 5% - 10 429 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru