Labu tirdzniecības telpu piedāvājums Rīgas centrā ir minimāls

2011. gada 28. jūlijs plkst. 17:38
Dalies ar šo rakstu

Atšķirībā no biroju telpu segmenta, Rīgas centra pieprasītākajās vietās brīvo tirdzniecības platību īpatsvars nepārsniedz 5%, turklāt pēdējā pusotra gada laikā šis rādītājs samazinājies ļoti strauji.

2009.gada nogalē neiznomāti bija 25–30% tirdzniecības platību, to otrā ceturkšņa komercplatību tirgus pārskatā atgādina kompānija Latio.

2011.gada otrajā ceturksnī labu telpu piedāvājums ir samazinājies līdz minimumam. Tirgotāju un pakalpojumu sniedzēju pieprasītākās kā allaž ir telpas Vecrīgā un pilsētas centra labākajās tirdzniecības ielās (K.Barona, Tērbatas ielā), un to apkārtnē posmā līdz R.Blaumaņa ielai. Par telpām aiz R.Blaumaņa ielas nomnieki interesējas ievērojami mazāk. Lielāko pieprasījumu joprojām nodrošina dažādi ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji. Tirgu nepārtraukti papildina jauni šīs nozares uzņēmumi, kas meklē telpas Rīgas centrā. Lai gan pieprasītājās vietās piedāvājums ir ļoti ierobežots, šie uzņēmumi tomēr nav gatavi pārmaksāt par telpu nomu.

Lielākā interese Rīgas centrā ir par nelielām telpām, taču šādu telpu piedāvājums nav pietiekams, tā to nomas maksa ir augsta un daudzos gadījumos neatbilst potenciālo nomnieku iespējām. Salīdzinājumā ar 2011.gada pirmo ceturksni, kad Rīgas centra pieprasītākajās vietās telpu nomas maksa bija palielinājusies par 10–15%, otrajā ceturksnī nomas maksas līmenis nav būtiski mainījies.

Augstākās nomas maksas ir nelielām tirdzniecības telpām ļoti labās vietās. Vecrīgā tās ir 35–40 eiro/m2, citur Rīgas centrā – 25–35 eiro/m2 mēnesī, bet atsevišķās vietās tā var sasniegt 60 eiro/m2. Vidējā telpu nomas maksa Vecrīgā ir 20–25 eiro/m2 mēnesī. Tālāk no aktīvā centra nomnieku pieprasījums nav mainījies, tādēļ tirdzniecības telpu vidējā nomas maksa ir zema – 8–15 eiro/m2, bet mikrorajonos – aptuveni 5 eiro/m2.

Patlaban ir diezgan daudz potenciālo pircēju, kas interesējas par nelielas platības (līdz 5000 m2) tirdzniecības centru iegādi. Visi pircēji ir saistīti ar ārvalstu kapitālu, un tie ir gan no Krievijas, gan arī dažādi Eiropas fondi, tāda informācija ir Latio rīcībā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām