Lāčplēsi atbrīvo no Daugavpils mēra amata, jauno domes priekšsēdētāju vēlēs šovakar

2011. gada 24. marts plkst. 17:19
Autors: BNS
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēdē ceturtdien no amata atbrīvoja pilsētas mēru Jāni Lāčplēsi (LPP/LC),  informēja pašvaldības pārstāve Līga Korsaka. Aizklātā balsojumā par Lāčplēša atbrīvošanu balsoja desmit, bet pret bija pieci pašvaldības deputāti.

Korsaka arī pavēstīja, ka jauno domes priekšsēdētāju plānots vēlēt ceturtdien plkst. 19.30. Pagaidām gan oficiāli nav izvirzīts jaunais mēra amata kandidāts, taču LPP/LC un apvienības Saskaņas centrs Daugavpils pašvaldības deputāti un LPP/LC vadība jau iepriekš nolēmuši šim amatam virzīt līdzšinējo Lāčplēša vietnieci Žannu Kulakovu (LPP/LC).

Lāčplēsis Daugavpils domi vadīja no 2009.gada septembra beigām, nomainot iepriekšējo pilsētas mēru Rihardu Eigimu (tolaik Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, LSDSP).

Jau vēstīts, ka 18.martā notikušās LPP/LC un apvienības Saskaņas centrs (SC) Daugavpils pašvaldības deputātu un LPP/LC vadības tikšanās laikā tika pieņemts lēmums nomainīt esošo Daugavpils mēru Lāčplēsi un mēra amatam virzīt Kulakovu.

Pagaidām Kulakova ir vienīgā izvirzītā persona, kura varētu ieņemt Daugavpils domes priekšsēdētāja amatu.

Saeimas deputāte Rita Strode (Par labu Latviju) apstiprināja, ka Kulakova ir piekritusi nepieciešamības gadījumā uzņemties mēra pienākumus.

Savukārt Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Azerevičs (SC) norādīja, ka SC Daugavpils domes deputāti atbalstīs Kulakovu pilsētas mēra amatā. Līdz ar SC atbalstu Kulakovai būs nepieciešamais deputātu balsu skaits, lai varētu ieņemt mēra amatu.

Dalies ar šo rakstu