Tehnoloģijas

Lai izsniegtu kredītu, pēta seju un ne tikai to

Jānis Šķupelis, 13.06.2019

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Attīstoties tehnoloģijām, arī finanšu pasaule dažos pasaules reģionos mēģina izmantot to piedāvātās iespējas.

Ja mazināsies bažas par tiesībām uz privātumu, tad nākotnē, piemēram, sejas atpazīšanas tehnoloģijas var tikt izmantotas, lai labāk novērtētu klientu spēju uzņemties saistības. Šobrīd sejas atpazīšanas tehnoloģijas krietni plašāk tiek pielietotas Ķīnas publiskajā vidē, kur cilvēku tiesības uz privātumu ir ierobežotākas.

Pieejamā informācija liecina, ka šīs valsts finanšu sektora un apdrošināšanas milzis Ping An Insurance regulāri skenē savu klientu sejas vaibstus, lai gūtu papildu informāciju par to, ko tie dara, kādā fiziskajā formā tie ir un cik patiess ir bijis to teiktais. Šis uzņēmums pareizākai savai produktu cenošanai un aizdevumu izsniegšanai šādas tehnoloģijas izmantojot jau kopš 2016. gada.

The Wall Street Journal ziņo – sevišķa uzmanība tiek pievērsta dažādām sejas mikroizteiksmēm. Proti, šīs mikroizteiksmes varot liecināt par klientu emocionālo un psiholoģisko stāvokli. Tiek norādīts, ka tās bieži vien cilvēkiem, kad notiekot, piemēram, kāda saruna, ir grūti kontrolēt. Rezultātā kredītu izsniedzēji varot precīzāk noteikt to, cik patiesas ziņas sniedz kāds konkrētais klients. Ping An klienti vajadzīgās konsultācijas varot veikt arī tiešsaistē. Tad ar telefonu tiekot skenēta seja laikā, kad tiek sniegtas atbildes uz dažādiem jautājumiem.

Visu rakstu lasiet 13. jūnija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru