Lai popularizētu ūdeņraža tehnoloģijas, Rīgā veidos jaunu padomi

2013. gada 05. septembris plkst. 16:22
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas pašvaldība grasās veidot Ūdeņraža tehnoloģiju ekspertu konsultatīvo padomi (ŪTEKP), lai galvaspilsētā veicinātu ūdeņraža tehnoloģiju ieviešanu transportā un enerģētikā, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore.

Iecerēts, ka ŪTEKP «vērtēs inovatīvas ūdeņraža tehnoloģijas un sniegs pašvaldībai rekomendācijas par to ieviešanu transportā un enerģētikā atbilstoši Eiropas ilgtspējīgas enerģētikas un bezizmešu transporta attīstības nostādnēm un pašvaldībai paredzētajiem uzdevumiem».

Tāpat padomes uzdevums būs piedalīties normatīvo dokumentu projektu izstrādē un izvērtēt to darbības sekas.

Padome arī popularizēs veiksmīgus ūdeņraža tehnoloģiju ieviešanas labākās prakses paraugus un līdzdarbosies sabiedrības informēšanā.

ŪTEKP priekšsēdētāja būs Rīgas domes padomniece starptautiskās sadarbības jautājumos Eiropas Savienībā Inga Barisa, vietniece - valsts zinātniskā institūta «Fizikālās enerģētikas institūts» direktora vietniece, Dr.phys. Gunta Šlihta, bet padomes locekļi - Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, akadēmiķis, profesors, Dr.habil.phys. Juris Ekmanis, Latvijas Ūdeņraža asociācijas valdes loceklis Aivars Starikovs un Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta ūdeņraža enerģētikas materiālu laboratorijas vadītājs, Dr.phys. Jānis Kleperis.

Db.lv jau informēja, ka oktobrī Rīgas Enerģētikas dienās, kā arī izstādē Vide un Enerģija galvaspilsētas pašvaldība plāno iepazīstināt iedzīvotājus ar ūdeņradi darbināmiem transporta līdzekļiem - autobusu un vieglo automašīnu. Tāpat esot iecerēts, ka Rīgā jau līdz 2015. gadam varētu sākt kursēt šāda veida satiksmes autobusi.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām