Laikraksts: Apple atsakās no Samsung pakalpojumiem

2013. gada 16. aprīlis plkst. 13:00
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Apple nolēmusi atteikties no sava galvenā konkurenta Samsung pakalpojumiem un topošo ierīču sastāvdaļas – procesorus un displejus – pasūtījusi Taivānas uzņēmumam TSMC, vēsta Dienvidkorejas laikraksts The Korea Times.

Oficiāli gan Apple nav apstiprinājusi savu atteikšanos no Samsung pakalpojumiem. Tiek uzskatīts, ka Apple izvēlējusies TSMC tāpēc, ka Taivānas kompānijai ir liela pieredze mikroshēmu izstrādāšanā, kā arī tai ir pietiekošas ražošanas jaudas, lai izgatavotu jaunākās paaudzes A7 procesoru.

Eksperti norāda, ka Dienvidkorejas Samsung, zaudējot vienu no saviem lielākajiem klientiem, nāksies pieciest arī finansiālās labklājības samazināšanos.

Samsung un Apple aizvadījuši daudzas juridiskas cīņas par patentu piederību, apsūdzot viena otru intelektuālā īpašuma pārkāpumos. Neskatoties uz sarežģītajām attiecībām abu kompāniju starpā, Samsung ir viens no svarīgākajiem Apple ierīču piegādātājiem. Samsung ASV tehnoloģiju gigantam piegādā displejus, atmiņas moduļus un mobilo ierīču procesorus.

Tikmēr izskanējis, ka Taivānas tehnoloģiju kompānija Foxconn Ķīnā uzsākusi darbības jaudu palielināšanu un jaunu darbinieku pieņemšanu, kas varētu liecināt par gatavošanos jauna Apple iPhone ražošanai, vēsta The Wall Street Journal.

Lai gan kompānija norāda, ka darbinieku skaita palielināšana ir saistīta ar sezonāla pieprasījuma pieaugumu, avoti tehnoloģiju gigantā laikrakstam apstiprinājuši, ka tas gatavojas jaunā iPhone ražošanai.

Eksperti pieļauj, ka Apple jaunāko viedtālruni varētu sākt ražot šā gada otrajā ceturksnī.

Dalies ar šo rakstu