Laikraksts: Apple izstrādā rokas pulksteni iWatch

2013. gada 11. februāris plkst. 14:55
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Apple eksperimentē ar rokas pulkstenim līdzīgu ierīci, kas pildītu arī viedtālruņa funkcijas, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, vēsta Wall Street Journal.

Apple par šādas ierīces ražošanas iespējām konsultējusies ar savu elektroiekārtu izgatavošanas partneri kompāniju Foxconn, kas jau uzsākusi dažādu «uzģērbjamu» tehnoloģiju izmēģinājumus. Galvenokārt Foxconn strādājot pie tā, lai radītu jaunas paaudzes energoefektīvus displejus. Šīs ierīces paredzētas vairākiem Foxconn klientiem, norādījuši anonīmi avoti.

Pēdējo gadu laikā Apple nolīgusi speciālistus, kas pārzina sensoru tehnoloģijas, raksta WSJ. Tas varētu liecināt par Apple vēlmi papildināt savu produktu klāstu arī ar citām ierīcēm – paralēli viedtālruņiem un planšetdatoriem.

Tikmēr laikraksts New York Times vēsta, ka Apple uzsākusi eksperimentus ar rokas pulkstenim līdzīgu ierīci, kas izgatavota no izliekta stikla. Pulkstenis varētu tikt aprīkots ar Apple izstrādāto iOS operētājsistēmu.

Saskaņā ar izskanējušo informāciju, šāds pulkstenis, kurš jau neoficiāli nosaukts par iWatch, izmantojot Bluetooth, varētu tikt savienots ar iPad vai iPhone. Pulksteni būtu iespējams kontrolēt gan ar skārienjūtīgā ekrāna, gan ar Siri balss asistenta palīdzību.

Jau iepriekš vēstīts, ka Apple patentējusi «viedkurpes» - apavus, kuri aprīkoti ar speciāliem sensoriem, kas seko kurpju stāvoklim un to īpašnieku brīdina par nepieciešamību pēc jauna pāra. Patentā aprakstīta sporta kurpe, kurai pievienotas trīs elektroierīces – apava «nonēsātības pakāpes mērītājs», procesors, kurš apstrādā mērītāja datus, un skaņas signāls, kas informē lietotāju. Kā enerģijas avots paredzēta iebūvēta baterija vai mehānisks elektrības ģenerators.

Tehnoloģiju kompānijas sākušas interesēties par šādām un līdzīgām tehnoloģijām, kas ļauj tām iekarot jaunas tirgus nišas ārpus ierastajām. Valkājamas ierīces, kas apkopo informāciju par lietotāja ķermeni, kā arī spēj datus apstrādāt un noraidīt automātiski, ar laiku var pilnībā aizstāt viedtāruņus, uzskata atsevišķi analītiķi. Citi tikmēr uzskata, ka šādas ierīces nekad nespēs uzrunāt vidējo patērētāju.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām