Laima iegulda miljonu eiro jaunās tehnoloģijās

2011. gada 14. marts plkst. 10:44
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Saldumu ražotāja a/s Laima ražotnē realizēts investīciju projekts 765 tūkstošu latu (jeb aptuveni viena miljona eiro) apjomā, informē kompānija.  

Investīciju rezultātā uzņēmums ieviesis jaunas tehnoloģijas, kas paver iespējas radīt konfektes vienlaikus ar diviem pildījumiem, kā arī pildījumā ievietot, piemēram, veselus riekstus. Laimas vadības uzņēmuma NP Foods valdes priekšsēdētājs Juris Jonaitis atzīst, ka krīze devusi pozitīvu impulsu uzņēmuma attīstībai un šobrīd daudz intensīvāk tiek strādāts jaunu produktu attīstībā, kā arī eksporta izvēršanā.

Jaunās tehnoloģijas būtiski uzlabo uzņēmuma iespējas jaunu produktu ieviešanā, kvalitātes paaugstināšanā un piedāvājuma variēšanā patērētājiem. Savukārt jauna iepakošanas mezgla uzstādīšana radījusi iespēju jaunā veida konfektes ietīt atsevišķi, izmantojot  tā saucamo «single on top» tehnoloģiju. Savukārt, kārbu segmentā uzlabota arī kārbu iesaiņošanas procedūra, kas ļauj iesaiņojumu veidot kvalitatīvāk un dara to pievilcīgāku.

Investīciju projekts realizēts vairākos posmos, sākot no 2008. gada, kad tika pabeigta projekta izstrāde. 2009. gadā jauno iekārtu iegāde un 2010. gadā tika uzsākta tehnoloģiju ieviešana ražošanā, kuras pirmais rezultāts bija jauna šokolādes konfekšu sērija ar Rīgas Melno balzamu. 2011. gada sākumā realizēts noslēdzošais posms, uzsākta pilnīgi jauna veida šokolādes konfekšu Fantāzija ražošana. Jaunie produkti eksponēti izstādēs un saņemti arī pirmie atzinīgie vērtējumi starptautiskajā saldumu gadatirgū jeb ISM, kas tradicionāli februāra sākumā norisinās Vācijas pilsētā Ķelnē un Krievijas lielākajā pārtikas izstādē Prodexpo, kas ļauj cerēt arī uz eksporta sortimenta un līdz ar to apjoma palielināšanu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām