Laima un Staburadze cels cenas vidēji par 5 %

2011. gada 28. novembris plkst. 10:33
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Dārgāku izejvielu dēļ Latvijā lielākais saldumu ražotājs būs spiests paaugstināt cenas gatavajai produkcijai.

NP Foods, kas nodrošina vienotu vadību un attīstību Latvijas uzņēmumos  a/s Laima, a/s Staburadze, a/s Gutta, SIA Staburadzes Konditoreja un SIA Saldumu Tirdzniecība, beidzoties iepriekš noslēgtajiem ilgtermiņa izejvielu iepirkšanas līgumiem, noslēdzis jaunus iepirkumu līgumus, kā rezultātā nāksies palielināt gatavās produkcijas cenas.

Kā informē NP Foods, krasi pieaugušas cukura cenas -  pat par 49%, sviesta - par 14%, kviešu miltu - par 9%, arī lazdu riekstu cena paaugstinājusies par 27%. Kopējās aplēses liecina, jaunais iepirkums veidos vidējo pašizmaksas sadārdzinājumu par 8%, jo izejvielu tirgus nav labvēlīgs. Pateicoties iepriekšējiem ilgtermiņa līgumiem, kuri bija spēkā līdz šim, izdevās noturēt stabilitāti, laikā, kad jau 2011. gada sākumā sākās straujš cukura cenu pieaugums. Iepērkot cukuru par pieejamo tirgus cenu šobrīd, pašizmaksas sadārdzinājums produktiem ar ievērojamu cukura īpatsvaru ir pat 23%.

NP Foods pieņēmis lēmumu no 28. novembra saldumu cenas paaugstināt vidēji par 5%. Šis cenu paaugstinājums gan neattieksies uz visu Ziemassvētku produkciju un cenas nepieaugs arī zīmola Selga cepumiem. Cenas netikšot paaugstinātas arī zīmola Gutta produktiem.

Uzņēmums informē, ka šī gada laikā, attīstot uzņēmumus, realizēti ražošanas efektivitāti paaugstinoši pasākumi: investīciju projekti vairāk kā 600 tūkstošu latu apjomā ļauj uzlabot energoefektivitāti un samazināt zudumu koeficientu ražotnēs. Realizētais ļauj uzņēmumam daļēji kompensēt iedzīvotājiem cenu pieaugumu, nepārliekot visu cenu pieauguma slogu uz patērētājiem, informē NP Foods.

Dalies ar šo rakstu