Laima veidos nacionālo saldējumu

2011. gada 27. jūnijs plkst. 12:14
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Izmantojot 380 nacionālā saldējuma receptes, ko ieteikuši Latvijas iedzīvotāji, a/s Laima sākusi darbu pie nacionālā saldējuma veidošanas.

Laima informē, ka recepšu sējums tika saņemts pagājušajā nedēļā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Receptes tapušas bibliotēkas un Ideju Akadēmijas rīkotajā ideju spēlē, kur katram bija iespēja iesniegt savu versiju par nacionālā saldējuma sastāvdaļām, garšu un citām svarīgām īpašībām.

Laima mārketinga vadītāja Dace Kokina uzsver, ka uzņēmums šo patērētāju ideju pieņem kā izaicinājumu. Nacionālais saldējums būšot pirmais produkts, kas, sākot no idejas līdz pat reālam produktam, tiks gatavots kopā ar patērētājiem.
Tuvākajā laikā Laimas tehnologi izvērtēšot saņemtās receptes un noteiks 10 – 15 labākās, kuru sastāvdaļas atbilstu saldējuma konsistencei. Jūlija mēnesī uzņēmuma mājas lapā www.laima.lv un sociālajos tīklos Draugiem.lv, Facebook iedzīvotāji varēs balsot par recepti, kas, viņuprāt, visvairāk atbilst nacionālajam saldējumam. Augustā Laima un saldējuma meistari, ņemot vērā balsojuma rezultātu, sāks darbu pie saldējuma izstrādes. Nacionālā saldējuma recepti noteiks iedzīvotāju balsojums.
«Saldējums ir viens no ēdieniem, ar kuriem mums ir īpaši emocionālas attiecības. Jāatzīst, ka Latvijas iedzīvotāji ir patiesi radoši ļaudis. Lasot receptes, redzama īsta lojalitāte vietējām izejvielām, gan arī kosmopolītiskas iezīmes. Receptēs atrodam: gaisīgs saldējums ar dažādām garšām - kumelīšu, liepziedu, piparmētru un medus pildījumu, gan kolas saldējums un zilo govju piena saldējums ar zilenēm. Tāpat jaušams sentiments pēc vafeļu glāzītes. Un daudzu Latvijā sastopamu ogu, meža zemenīšu, aveņu, lāceņu, iekļaušana receptēs. Tehnologiem nebūs viegli izvēlēties,» stāsta Dace Kokina.

Db.lv jau vēstīja, ka šā gada maijā Laima paplašināja produktu portfeli, tirgū ieviešot trīs jaunus saldējumus, kas tiek ražoti Igaunijā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām