LAKRA: Apstiprināts 321 fiziskās personas bankrots

2011. gada 09. februāris plkst. 18:35
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Gada laikā ir būtiski audzis apstiprināto fizisko personu maksātnespējas procesu skaits, informē Latvijas Kredītņēmēju apvienības (LAKRA) jurists Jānis Āboliņš.

Pagājušajā gadā janvārī apstiprināti 7 pieteikumi, bet līdz šā gada 9. februārim – 321 pieteikums.

Pēc jurista vērtējuma, šie dati apliecinot, ka beidzot ir radīts likums, kas reāli darbojas cilvēku labā, un cilvēki to arī izmanto. Tāpat ievērības cienīgs fakts ir tas, ka šobrīd lietas tiekot izskatītas arī tādās tiesās, kurās līdz šim netika izskatīts neviens pieteikums, piemēram, Gulbenē un Alūksnē. Tas apliecina, ka parādnieki un maksātspējas problēmas nav aktuālas tikai Rīgā un Pierīgā.

LAKRA rīcībā esošā informācija liecina, ka ir mainījušies arī to personu loks, kas izvēlas iziet maksātnespējas procesu. Iepriekš tie bija uzņēmēji un nekustamo īpašumu attīstītāji ar lielām parādsaistībām un nereti vairākiem īpašumiem, bet šobrīd vidējais «maksātnespējīgais» esot ar vienu nekustamo īpašumu un ienākumiem, kas ir kritušies līdz 200 – 300 latiem mēnesī. Apmēram 20% cilvēku bankas jau ir atņēmušas īpašumus, apgalvo J. Āboliņš.

Pēc viņa vērtējuma, kopumā iedzīvotāju atsaucība, risinot savas finanšu grūtības maksātnespējas ceļā neesot liela, jo pēc komercbanku datiem 2009. gada septembrī 820 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju bija parādsaistības. Ņemot vērā Latvijas Komercbanku asociācijas konsultanta Kazimira Šļakotas izteikumus par to, ka kavētas parādsaistības varētu būt apmēram 30%, var secināt, ka pagaidām tikai 0,001% ir sākuši maksātnespējas procesu, rēķina jurists.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām