LAKRA: Latvijā strādājošas bankas varētu būt apvienojušās kartelī

2010. gada 02. jūlijs plkst. 14:48
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Vairāki fakti liecina par negatīvām tendencēm Latvijas komercbanku darbībā un rada aizdomas par iespējamu banku karteli, uzskata Latvijas Kredītņēmēju apvienības (LAKRA) valdes priekšsēdētājs Ainārs Gorenko.

Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) šobrīd izplata informāciju par iespējamām draudošām sekām no banku sektora puses, ja paliks spēkā Saeimā 3. lasījumā apstiprinātā Maksātnespējas likuma redakcija.

«Minētie fakti liecina par negatīvām tendencēm Latvijas komercbanku darbībā un rada aizdomas par iespējamu banku karteli, t.i., vienošanos starp konkurentiem par tādām darbībām, kas ierobežo konkurenci jebkuru preču vai pakalpojumu tirgū. Ja konkurences mērķis ir nodrošināt efektīvākas izmaksas, plašāku izvēli un labāku kvalitāti, tad karteļa mērķis ir pretējs – veikt konkurencei pretējas darbības, kas ļauj noturēt un stiprināt karteļa dalībnieku pozīcijas tirgū,» norāda LAKRA pārstāvis.

«LKA izteiktie draudi ir ar karteļa pazīmēm, turklāt rodas pamatots jautājums, kāpēc Lielbritānijā, kur ir vēl liberālāks maksātnespējas likums, bankas tomēr izsniedz kredītus, turklāt ar pazeminātām procentu likmēm? Tas tikai pierāda, ka asociācijas draudi neiztur kritiku,» uzskata A. Gorenko.


 

Dalies ar šo rakstu