Larelini jau otrā maksātnespējas lieta

2011. gada 14. oktobris plkst. 17:09
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Linu pārstrādes uzņēmumam SIA Larelini, kas ir Jelgavas pilsētas pašvaldībai lielākais nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) parādnieks, vakar Jelgavas tiesā pārtraukts tiesiskās aizsardzības process un ierosināta maksātnespējas lieta.

Komercreģistra dati liecina - Jelgavas tiesa 2010. gada 26. maijā pasludināja SIA Larelini ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanu, kas izbeigts šā gada 13. oktobrī, un ierosināta maksātnespējas procesa lieta

Šī ir jau otrā reize, kad šim uzņēmumam ierosina maksātnespēju. Kā liecina Komercreģistra dati, 2008. gada 26. augustā par SIA Larelini tika ierosināta maksātnespējas procesa lieta, bet jau tā paša gada 8. septembrī Jelgavas tiesa nolēma to izbeigt

Kā aģentūrai LETA pastāstīja advokāte Arta Snipe, kuru tiesa plānoja iecelt par 2008. gada maksātnespējas procesa administratori, lietu tiesa izbeidza, jo maksātnespējas procesa ierosinātājs, iespējams, bija uzņēmuma līdzīpašnieks, kas bija rīkojies darba ņēmēju vārdā, taču viņam pašam nav darba līguma ar SIA Larelini, tāpat citi darba ņēmēji viņu tam nebija pilnvarojuši

Aģentūrai LETA šonedēļ neizdevās sazināties ar uzņēmuma vadītāju Valēriju Lukašenoku.

Kā ziņots, lielākais NĪN parādnieks Jelgavas pašvaldībai ir uzņēmums Larelini, kas NĪN nav nomaksājis 155 000 latu apmērā. Taču, kā liecina dažādi dati, Larelini nav vienīgais uzņēmums, kas saimnieko linu pārstrādes ražotnes īpašumos Jelgavā.

Uzņēmumu datubāzēs publiskotā informācija liecina, ka ar Larelini adresi Jelgavā, Lapskalna ielā 18, reģistrēti divi linu pārstrādes uzņēmumi - 1997.gadā dibinātais SIA Larelini un 2008.gadā dibinātais SIA Larelini-Cotton, kur abu uzņēmumu valdēs darbojas Valērijs Lukašenoks, bet  SIA Larelini-Cotton ir arī otrs valdes loceklis - Krievijas pilsonis Aleksejs Osipovs no Jekaterinburgas.

Lukašenoks ir vadītājs vēl vienam, Rīgā reģistrētam uzņēmumam SIA L.R.A., kura darbība saistīta arī ar Larelini ražotni.

LETA jau ziņoja, ka nekustamā īpašuma nodokļa izpilde šogad, pēc trijiem maksāšanas termiņiem, Jelgavas pilsētas pašvaldības budžetā ir 78%, tomēr kopumā nekustamā īpašuma nodokļa parāds par zemi un ēkām ir gandrīz miljons latu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Kā liecina pašvaldības informācija, kopējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) parāda summa, ieskaitot aprēķināto soda un nokavējuma naudu, ko pašvaldībai nav izdevies atgūt vairāku gadu garumā, uz 20.septembri ir 998 832 lati, tostarp juridiskās personas pašvaldībai parādā ir 503 923 latus, bet fiziskās - 494 909 latus.

Lielākais parādnieks pašvaldībai ir uzņēmums Larelini, kas NĪN nav nomaksājis 155 000 latu apmērā, savukārt 73 000 latu ir maksātnespējīgo uzņēmumu parāds.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām