Nekustamais īpašums

Latio neizpildītās apņemšanās dēļ Babītes pagasts prasa no valsts 724 tūkstošus latu

Madara Fridrihsone, 13.11.2012

sxc

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ņemot vērā, ka pēc jauna ciemata uzbūvēšanas Babītes pagastā uz Rīgas apvedceļa ir izveidojies «melnais punkts», kur katru gadu iet bojā vairāki cilvēki, opozīcijā esošā Saskaņas centra deputāti pieprasa no valsts budžeta nākamgad piešķirt vairāk nekā 724 tūkst. Ls gājēju tiltiņa izbūvei.

Ciematu, kura iedzīvotāji ir spiesti šķērsot šoseju, ir uzbūvējusi pazīstamā nekustamā īpašuma kompānija Latio, kura savulaik bija apņēmusies nodrošināt iedzīvotājiem droši nokļūt no Priežciema uz administratīvo centru Piņķos. Pēc Saskaņas centra deputāta Aleksandra Sakovska un Babītes novada domes pārstāves teiktā, Latio bija sācis sarunas ar atbildīgajām institūcijām par gājēju tiltiņa izbūvi, taču, sākoties krīzei, attīstītāja interese par šo projektu apsīkusi. Vēlāk Latio visas savas saistības nodevis kādai trešajai personai, kurai, savukārt, iedzīvotāju drošība nerūpot.

Arī Babītes pagasta iespējas risināt šo problēmu esot ierobežotas, jo pašvaldībai nav tiesību ieguldīt savus līdzekļus valsts īpašumā, tas ir, autoceļu uzlabošanā. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātu vairākums, turpretī, uzskata, ka atbildība par šo situāciju gulstas uz novada domi, kura saskaņojusi ciemata projektu. Tādēļ komisijas vairākums lēma, ka prasītie valsts budžeta līdzekļi satiksmes drošības uzlabošanai netiks piešķirti.