Latio: sērijveida dzīvokļu cenas tuvākajā laikā nemainīsies

2011. gada 10. janvāris plkst. 14:11
Dalies ar šo rakstu

Arī 2011.gada sākumā sērijveida dzīvokļu cenas saglabāsies pašreizējā līmenī, jo patlaban nav vērojama būtiska ekonomiskās situācijas uzlabošanās, kas veicinātu hipotekārās kreditēšanas un pieprasījuma pieaugumu, prognozē Latio.

Lai gan Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējā cena 2010.gada decembrī piedzīvojusi nelielu samazinājumu jau otro mēnesi pēc kārtas, kopumā tipveida dzīvokļu cenu līmenis pērnā gada otrajā pusē uzskatāms par nemainīgu.

Pēc viņas teiktā, pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2009.gadu, darījumu aktivitāte palielinājās (vismaz Latio), tie bijuši arī daudzveidīgāki. Pārliecinoši lielāko daļu pirkumu vairs neveidoja sērijveida dzīvokļi, cilvēku iegādājušies arī jauno projektu dzīvokļus, savrupmājas vai zemes gabalus māju būvniecībai.

Salīdzinot ar 2010. gada novembri, sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena pagājušā gada decembrī samazinājusies par diviem eiro – no 581 līdz 579 eiro. Gada griezumā vidējā cena ir palielinājusies – par 7,6%, bet kopš pieauguma atsākšanās 2009.gada septembrī, tā ir palielinājusies par 15,8%. Savukārt cena joprojām ir par 66,3% zemāka nekā 2007.gada aprīlī, kad sasniegts tirgus augstākais punkts (tobrīd sērijveida dzīvokļu vidējā cena bijusi 1720 eiro/m2).

Dzīvokļu piedāvājums decembrī Rīgā samazinājās jau trešo mēnesi pēc kārtas, sasniedzot 2010.gada pirmās puses līmeni. Joprojām būtiskākā iezīme visos mājokļu segmentos – daļa no piedāvātajiem dzīvokļiem un mājām neatbilst pircēju pieprasījumam, jo ir sliktā stāvoklī vai arī to cena ir pārāk augsta.


 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām