Latio: Vērojama tālāka sērijveida dzīvokļu cenu samazināšanās tendence

2011. gada 07. jūlijs plkst. 12:39
Autors: Paula Prauliņa
Dalies ar šo rakstu

Sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena Rīgas jūnijā otro mēnesi pēc kārtas nedaudz samazinājās un bija 578 eiro – par trim eiro jeb 0,5% zemāka nekā maijā, liecina Latio mājokļu tirgus pārskats.

Pēc straujāka kāpuma 2009. gada nogalē un 2010. gada sākumā Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējā cena jau ilgāku laiku svārstās pie 580 eiro par kvadrātmetru robežas. Pusgada laikā tipveida dzīvokļu vidējā cena ir samazinājusies par 0,2%, bet gada laikā ir pieaugusi par 0,3%.

«Tipveida dzīvokļu pircēju aktivitāte jūnijā bija zemāka nekā iepriekšējos mēnešos. Daļēji tas skaidrojams ar vasaru un svētku dienām, tomēr arī cilvēku ienākumi pagaidām nav palielinājušies, lai šis mājokļu segments būtiski aktivizētos,» norāda Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte. Lielāko aktivitāti un pieprasījumu joprojām veidojot ārzemju pircēji, galvenokārt iegādājoties mājokļus Rīgas centrā un Jūrmalā. Pēdējā laikā esot vairāk arī tādu pircēju no postpadomju valstīm, kas īpašumu iegādājas nevis, lai saņemtu termiņuzturēšanās atļauju, bet lai šeit atpūstos. «Šādos gadījumos tiek pirkti arī mājokļi, kuru cena ir zemāka nekā Imigrācijas likumā noteiktie 100 000 vai 50 000 latu,» skaidro V. Gailīte.

Jūnijā salīdzinājumā ar vairākiem iepriekšējiem mēnešiem dzīvokļu piedāvājums Rīgā samazinājās. Vērojama arī tendence samazināties piedāvājuma cenām ārpus ārzemju pircēju interešu loka esošiem dzīvokļiem. Jūnijā piedāvājumā nonāca vairāk dzīvokļu, kuru īpašnieki strādā ārzemēs un ir nolēmuši Latvijā neatgriezties. Pakāpeniski tirgū nonāk banku pārņemtie īpašumi – dzīvokļi, mājas, zemes. Tie ir ļoti dažādi gan atrašanās vietas, gan kvalitātes un tehniskā stāvokļa ziņā. Ja piedāvāto īpašumu cena ir adekvāta to vērtībai, pircēji tiek atrasti īsā laikā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām