Citas ziņas

Latkovskis: pašreizējais KNAB priekšnieks agonē

Jānis Rancāns, 13.05.2011

Normunds Vilnītis, Foto: Kristians Putniņš, Dienas mediju arhīvs

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Saeimas Aizsardzības iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājam Ainaram Latkovskim nav pārsteigums, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieks Alvis Vilks atbrīvots no amata.

«Nu jau vairs nav pārsteigums. Sajūta ir tāda, ka pašreizējais KNAB priekšnieks Vilnītis agonē,» A. Latkovskis stāstīja LTV ziņu dienestam. «Šis solis vēlreiz pierāda, ka ir kaut kādi izmisuma soļi, kas, visticamāk, saistīti ar to, ka pašlaik ir izveidota komisija, kura gatavo ziņojumu par tām nelikumībām, ko pats Vilnītis ir veicis savā dienestā,» norāda A. Latkovskis.

Pēc šī gadījuma KNAB produktivitāte nav uzlabojusies, skaidro A. Latkovskis. «Ja gadiem mēs redzējām, ka ir arvien vairāk lietu un aizturēto, tagad tas ir iesēdies vienā līmenī - tiem, kas apkaro korupciju ir jācīnās ar pašu priekšnieku, lai viņš galīgi nepiegrieztu viņiem skābekli.»

Jau rakstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieks A. Vilks piektdien atbrīvots no amata. KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis viņu atbrīvojis no amata pēc disciplinārlietas izskatīšanas.

KNAB priekšnieks šā gada aprīļa beigās pieņēma lēmumu disciplinārlietā, kas tika ierosināta par Vilka rīcības atbilstību Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darba kārtības noteikumiem un Nacionālās drošības padomes lēmumam.