Latraps pirmoreiz uzkrauj panamax kuģi 

Ar LPKS LATRAPS biedru piegādāto produkciju pirmoreiz uzkrauts panamax izmēra kuģis, kas izaudzēto labību eksportē uz Tuvo Austrumu valstīm.  

Sandra Dieziņa, 2012. gada 16. oktobris plkst. 14:22

 

Ar kuģi tiek eksportēti 70 tūkstoši tonnu LATRAPS biedru izaudzēto kviešu un visticamāk, ka šobrīd prece jau ir sasniegusi Irānas krastus.

 

Kā vēsta LATRAPS, ar panamax pasaulē apzīmē kuģus, kas atbilst izmēram, pieļaujamam kuģošanai Panamas kanālā. Tas ir: maksimālais garums 294.13 m, platums 32 m un iegrime 12,04 m. Salīdzināšanai LATRAPS administrācijas un tehnikas servisa ēkas Elejā aptuvenie izmēri ir: garums 50 m, platums 22 m un augstums 9 m. Līdzīgus kuģus LATRAPS ir krāvis arī iepriekš, taču kopā ar citiem eksportētājiem. Šoreiz panamax kuģi pirmo reizi kooperatīvā sabiedrība uzkrāvusi pati saviem spēkiem. Kooperatīva vadība saka paldies saviem biedriem visos Latvijas novados, kas katrs ar savu atvesto kviešu apjomu - lielāku vai mazāku, palīdzēja aizpildīt iespaidīgo kuģa tilpni, kas ir gandrīz divkārša Elejas kompleksa kopīgā ietilpība. Pats pārdošanas un kuģa kraušanas process bija kooperatīvam jauns izaicinājums un pārbaudījums – gan loģistikas ziņā, gan neskaitāmo formalitāšu un menedžmenta ziņā, kas veiksmīgi izdevies. 

 

Kā norāda Latvijas lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas izpilddirektore Evija Gunika, asociācija no savas puses ir gandarīta par šo LATRAPS sasniegumu, un tas ir vēl viens apliecinājums kooperācijas spējām. 

LATRAPS ir lielākais graudu un rapšu audzētāju kooperatīvs Latvijā, tas apvieno 619 ražotājus un 2011. gadu pabeidzis ar 75,6 miljonu Ls apgrozījumu. 

Dalies ar šo rakstu!