LatRosTrans: mums ir tiesības rīkoties ar mūsu naftu

Autors: Madara Fridrihsone
2010. gada 17. novembris plkst. 17:44

Naftas izsūknēšana no SIA LatRosTrans (LRT) piederošā cauruļvada ir nepieciešama, lai nodrošinātu cauruļvadu sistēmas drošu konversāciju.

To, reaģējot uz satraukumu, ko izraisījušas ziņas, ka SIA LatRosTrans sācis izsūknēt naftu no sev piederošā cauruļvada, paziņojis uzņēmums.

«Ja kādam patiešām rūp naftas tranzītbiznesa saglabāšana un attīstība Latvijā, tad satraukties vajadzētu nevis par naftas izsūknēšanu jeb izspiešanu no LRT cauruļvada, kas ir normāls tehnoloģisks process un vērsts uz uzņēmuma aktīvu saglabāšanu un attīstību, bet gan par vienīgo, Latvijā esošo uzņēmumu, kurš nodrošina naftas un naftas produktu transportēšanu pa maģistrāliem cauruļvadiem,» paziņojumā norādījis LRT valdes loceklis Igors Stepanovs.

No paziņojuma tomēr noprotams, ka no naftas vada izsūknēto naftu LRT gatavojas pārdot. Proti, I. Stepanovs pauž: «Nafta, kas atrodas cauruļvadā, pieder LRT un naftas īpašnieka rokās ir likumiskas tiesības pieņemt lēmumu, kurā brīdī uzņēmumam ir nepieciešami papildus finanšu resursi.»

Izsūknētās naftas vietā pēc cauruļvadā plānots ievadīt slāpekli – inertas gāzes maisījumu, kas esot drošāks un videi draudzīgāks cauruļvada pildījums par naftu.

«Pabeidzot naftas cauruļvada diagnostiku un remontdarbus, to nākotnē būs iespējams izmantot naftas vai naftas produktu, pat gāzes transportēšanai, tādējādi nodrošinot Ventspils iedzīvotājus ar gāzes padevi. LRT ir ieinteresēts šīs infrastruktūras saglabāšanā un aktīvā izmantošanā turpmākā nākotnē,» apgalvots LRT paziņojumā.

Db jau vēstījis, ka LRT ir sākusi izsūknēt naftu no tai piederošā cauruļvada un pastāv bažas, ka tādējādi cauruļvads, kurš kopš 2003. gada vairs netiek izmantots jēlnaftas transportēšanai uz Ventspili, tiks padarīts nelietojams.