Lattelecom apvienošanās ar LMT ietver gan ieguvumus, gan riskus

2013. gada 11. septembris plkst. 13:05
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Dienas biznesa aptaujāto telekomunikāciju ekspertu viedokļi par iespējamo Lattelecom un LMT apvienošanās darījumu dalās.

Tāpat būtisks ir uzraugu – Konkurences padomes (KP) un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) viedoklis. «KP nav saņēmusi apvienošanās ziņojumu, līdz ar to nav sākta padziļināta tirgus izpēte. Vienīgais, ko šobrīd varam norādīt, ka Lattelecom (LT) iespējamā apvienošanās ar LMT sevī ietver gan ieguvumus, gan būtiskus riskus patērētājiem,» DB uzsvēra KP pārstāve Inita Kabanova. KP piekrīt, ka, apvienojoties diviem lielākajiem telekomunikāciju tirgus spēlētājiem, var veidoties milzīgas sinerģijas, kas var atbrīvot līdzekļus investīcijām. Tomēr pastāv risks, ka ar laiku tik spēcīga apvienota spēlētāja izveide var būtiski ietekmēt konkurenci, nozarē var vājināties efektīvas konkurences pretspiediens, tādējādi mazināsies ieguvumi patērētājiem.

Valstij kā akcionāriem, iespējams, varētu būt efektīvāka resursu pārvaldība, ja uzņēmumi tiek apvienoti, DB pieļāva līdzšinējais MTG vadītājs Baltijas valstīs Kaspars Ozoliņš, kurš šobrīd darbojas citā, TV kanālu TV3 un LNT īpašnieka MTG grupas saistītajā uzņēmumā Paprika Latino.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu