Citas ziņas

Lattelecom iegādes darījumam tiks piesaistīti privātā kapitāla līdzekļi

Aigars Kauliņš, [email protected], t. 7084416, 25.05.2007

Jaunākais izdevums

Esošā akcionāru struktūra traucē Lattelecom attīstību, jo katram no esošajiem akcionāriem ir savi tālejošie mērķi. Turklāt Lattelecom starptautiskajā tirgū ir pietiekami spēcīgs konkurents saviem īpašniekiem Zviedru telekomunikāciju kompānijai TeliaSonera.

Piedāvājums, kas pašlaik ir izteikts saistībā ar Lattelecom pārdošanu paredz, ka darījuma rezultātā uzņēmuma darbinieki un vadība kopā ar privātā kapitāla fonda iegūst 100% Lattelecom, bet TeliaSonera 100% Latvijas Mobilā telefona.

Tā intervijā Db norādīja finanšu konsultāciju un aktīvu pārvaldes kompānijas Lazard (Francija), kas nodarbojas ar Lattelecom pārdošanas darījuma sagatavošanu un finansējuma piesaisti no uzņēmuma darbinieku un vadības puses, rīkotājdirektors Vincents Stradiks (Vincent Le Stradic).

Kas šobrīd notiek ar Lattelecom vadības izteikto piedāvājumu uzņēmuma akcionāriem, piedāvājot iespēju darbiniekiem un vadībai izpirkt 100% uzņēmuma daļu. Kādi ir tuvākie mērķi, kas ir jāizdara? Kādi ir jūsu pašreizējie uzdevumi darījumā?

Es domāju, ka īpašnieku struktūra uzņēmumā ir diezgan sarežģīta, no vienas puses jūsu valdība un no otras puses TeliaSonera, kas ir neiedomājami priekš nopietnas informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju kompānijas. Es uzskatu, ka šis darījums izveidos vienkāršāku uzņēmuma īpašnieku struktūru, kā rezultātā vieglāk būs ne tikai uzņēmuma vadībai, bet arī darbiniekiem. Ja mēs raugāmies uz visu Eiropas tirgu kopumā, ir vērojama tendence, ka valdības izstājas no dalības telekomunikāciju kompānijās, pārdodot tām piederošās daļas. Tas ir tāpēc, ka telekomunikāciju tirgus ir ļoti jūtīgs un komplicēts, kā rezultātā liela valsts dalība uzņēmumā var traucēt tā konkurētspējai tirgū. Valsts dalība bieži vien nozīmē sarežģītu lēmumu pieņemšanu, kas nav labi tik strauji augošai nozarei. Protams, jautājums ir par to, kādu transakciju izmantot, lai izveidotu vienkāršāku akcionāru struktūru, lai menedžments varētu turpināt veiksmīgu biznesa attīstību.

Vai no tā var saprast, ka, jūsuprāt, Lattelecom akcionāru struktūra bremzē uzņēmuma attīstību un neļauj tai izvērsties starptautiskajā tirgū?

Jā, es uzskatu, ka tas kompānijai ir grūti, jo, pieņemot ilgtermiņa attīstības mērķus vadības lēmumus var apturēt ikviens akcionārs. Turklāt Lattelecom akcionāri ir ļoti atšķirīgi. Viens no viņiem ir liels Eiropas telekomunikāciju uzņēmums, bet otrs ir valdība. Katram akcionāram ir savi mērķi un idejas par iespējamo kompānijas izaugsmi, tāpēc šādai kompānijai tas ir ļoti grūti. TeliaSonera var bloķēt nākotnes investīciju plānus, savukārt valdība var norādīt uz to, ka uzņēmumam visi resursi un līdzekļi ir jāiegulda vietējā tirgū. Un es domāju, ka tas nav pareizi.

Ir dzirdēts, ka Lattelecom ar esošajiem resursiem ir spēcīgs starptautiskā tirgus spēlētājs, kā rezultātā viņiem dažādos starptautiskos iepirkumos nākas konkurēt ar savu īpašnieku - TeliaSonera, kas reiz jau ir palūguši uzņēmumam atsaukt piedāvājumu, aicinot izstāties no dalības Eiropas Parlamenta konkursā par videokonferenču nodrošināšanu?

Tieši tā. Tāpēc ir nepieciešams, lai tiktu mainīta esošā akcionāru struktūra uz daudz vienkāršāku. Tas piedāvājums, kas pašlaik ir abiem akcionāriem uz galda, paredz, ka TeliaSonera iegūst Latvijas Mobilo telefonu un jauns investors nāk iekšā un iegādājas 100% Lattelecom. Turklāt šajā gadījumā nākotnes vīzija Lattelecom ir daudz labāka un menedžmentam ir iespējas brīvāk pieņemt stratēģiskus lēmumus.

Tomēr šim darījumam joprojām ir konfidencialitātes zīmogs. Kā reāli notiks šis darījums? Kā uzņēmuma darbinieki un vadība tiks pie Lattelecom daļām?

Tā ir ļoti vienkārša. Zinot Lattelecom un Latvijas Mobilais telefons dalībnieku struktūru, darbības ir ļoti vienkāršas. Tās ir divas darbības. Viena darbība ir saistībā ar Lattelecom, pamatā, kur 100% nopērk kapitāla fonds, faktiski jauns investors, un otra ir, kad TeliaSonera nopērk LMT daļas. Un kad mēs runājam par managment buy out, tas nenozīmē, ka menedžments izpērk Lattelecom. Tas ir, kad menedžments meklē investoru.

Vai tas maz ir reāli iespējams darījums?

Esmu pārliecināts, ka tas ir vairāk nekā reāli, jo tas ir tas, ko es daru ik dienas. Mēs meklējam privāto kapitālu un uzrunājam vairākus investorus, kuriem ir interese par Lattelecom daļu iegādi. Un tas ir ļoti vienkārši, kad tiks panākta vienošanās starp Valsti un TeliaSonera. Kā zināms, šobrīd ir ļoti daudz privātā kapitāla naudas visā pasaulē un dažādas finanšu iespējas starptautiskajām bankām. Un jo ātrāk šim darījumam tiek dota zaļā gaisma, jo ātrāk Lazard varēs nodarboties ar privātā kapitāla piesaisti, protams, pēc Lattelecom menedžmenta izteiktajiem kritērijiem. Bet priekš šādas kompānijas atrast investorus ir ļoti viegli.

...tie ir 290 milj. Ls...

Ar pasaules iespējām šī summa nav nekas liels. Esmu konsultējis Dānijas telekomunikāciju uzņēmumu TDC, kad viņi pārdeva BITE, kas darbojās Latvijā un Lietuvā. Tāpēc es neuzskatu, ka finansējuma piesaiste Lattelecom darījumam varētu būt sarežģīta.

Vai ir iespējams, ka darījuma summa palielinās diskusiju laikā un Lattelecom pārdošana notiek par lielāku summu?

Pašreizējās diskusijas starp TeliaSonera un valdību ir balstītas uz diviem vērtējumiem. Ja es nekļūdos, tad TeliaSonera novērtējumu gatavoja Carnegie, bet valstij - Ernst & Young, kas abi nonāca pie noteikta vērtējuma, kā rezultātā nepieciešams izvēlēties no divām vērtējuma summām un izvēlēties vienu no diviem vērtējumiem, pēc kura tiek gatavots darījums. Bet, ja mēs vērtējam, vai varētu pieaugt vērtējuma summa un līdz ar to piesaistāmais finansējums, es domāju, ka tas ir iespējams. Jebkurā gadījumā Lattelecom darījums noritēs veiksmīgi. Tomēr par iespējamo cenas pieaugumu pašlaik ir pāragri runāt.

Abi akcionāri pašlaik ir devuši konceptuālu atbalstu Lattelecom vadības izteiktajam piedāvājumam. Kad reāli varētu noslēgties darījums?

Ja mēs vērtējam šo darījumu, tad pašlaik ir nepieciešams izskatīt darījuma dokumentāciju, grāmatvedību, biznesa stratēģiju utt. Tas, protams, prasīs laiku. Turklāt kapitāla fondi un finansētājbankas gribēs iepazīties ar atskaiti, ko gatavo darījumu veidojošais aģents. Tiek noteikts šis darījuma laika sprīdis, kompānija algo vērtētāju, grāmatvedi, juristus un tehnisko cilvēku, kas gatavo rūpīgu atskaiti, kura pēc tam nonāks pie iespējamiem investoriem izvērtēšanai. Bet, ja atgriežamies pie jautājuma, cik tas laika prasīs, es domāju, ka noteikti kādas divas nedēļas nepieciešamas, lai izstrādātu turpmāko rīcības plānu, pēc tam mēnesis ir nepieciešams, lai sagatavotu atskaites, tad tas nonāk pie investoriem. Ja sākam jūnija sākumā, darījuma noslēgums varētu būt septembra beigās.

Ja mēs skatāmies Latvijas tirgu, vai ir iespējams, ka vēl kāda no valstij piederošajām kompānijām tiek izpirkta pēc managment buy out principa?

Ļoti bieži šis managment buy out tiek lietots cilvēku sarunās, un man tas nepatīk. Visiem rodas asociācija, ka uzņēmuma vadība arī tik tiešām izpērk, bet, ja tiek skatīts realitātē, tad ir pavisam savādāka šī darījuma struktūra. Menedžmentam ir ļoti neliela daļa no kapitāla, kas ir nepieciešams, lai izpirktu kādu uzņēmumu, un, ja mēs skatāmies vidējos rādītājus, tad darbiniekiem ir kādi 15 - 20%, bet visas pārējās daļas izpērk kāds privātais investors. Ja šodien raugāmies uz Eiropu kopumā, tad ir ļoti daudz īpašumu, kas pieder privātiem kapitālu fondiem. Ir piemēri, kad privātie kapitāla fondi veic ieguldījumus pasta pakalpojumu biznesā, kas daudziem, izrādās, ir pārsteigums. Ir arvien vairāk nozaru, kur tiek ieguldīti privāto kapitālu fondu līdzekļi.

Bet vai šie ieguldījumi no privāto kapitālu fondiem nav jāatdod. Līdz šim par Lattelecom darījumu runāja, ka tiks piesaistīti kredītlīdzekļi?

Ja mēs runājam par īpašumiem, kuros privātam kapitāla fondam pieder 100%. Te kā piemēru mēs varam ņemt jebkuru īpašumu: Lattelecom, viesnīca vai mūzikas kompāniju. Pieņemsim, ka īpašuma vērtība ir 100, bet patiesā vērtība ir un visbiežāk tā varētu būt par 15% augstāka, kad tiek ieguldīti privātie līdzekļi. Līdz ar to viņi nav pārmaksājuši, bet pēc noteikta laika sprīža viņi var pieņemt lēmumu izstāties. Tad ir vairāki iespējamie scenāriji. Cilvēki, kas investē fondos, visbiežāk kompānijās vēlas palikt piecus līdz septiņus gadus. Pieņemsim, ka šajā gadījumā fonds vēlas darboties 7 - 10 gadus. Tad privātā kapitāla fonda pārstāvji nāk pie menedžmenta un skaidro, ka mēs vēlamies izstāties no kompānijas tagad, un piedāvā kopā meklēt risinājumu. Un vienmēr ir vairākas iespējamās darbības. Viena no tām, iespējams, ka uzņēmuma daļas izpērk darbinieki un vadība; vai viņi atrod citu kapitāla fondu, kurš ir kā jauns investors.

Tas nozīmē, ka līdz šim sniegtā informācija, ka darījuma finansēšanai tiks ņemts kredīts faktiski ir nepatiesi?

Tieši tā. Tās ir investīcijas. Neviens viņiem neko nemaksā, pat dividendes. Tas, ko viņi gaida, ir pārdošana pēc vairākiem gadiem. Un tas ir brīdis, kad viņi iegūst peļņu. Un būtiskākais, privātā kapitāla fonds neņems laukā naudu no kompānijas, tā nepārtraukti tiks investēta attīstībā līdz brīdim, kamēr viņi izdomās izstāties no tās.

Kas notika ar BITI, kuru iegādājās MID Europa Partners par kredītlīdzekļiem?

Tas ir tehnisks jautājums. Kad viņi finansēja īpašuma iegādi, viņi bija paredzējuši obligāciju emisiju finansējuma piesaistei, bet tam ir nepieciešams laiks, - ne tikai piedāvājuma sagatavošanai un prezentācijām. Savukārt konsultējot TDC, mēs gribējām būt pārliecināti, ka šis darījums notiks, tāpēc mēs noteicām, ka, iegādājoties šo kompāniju, viss nepieciešamais finansējums ir nepieciešams nekavējoties, lai darījums noslēgtos. Tāpēc, kad mēs pārdevām BITE, viņi veica obligāciju emisiju, lai refinansētu kredītlīdzekļus.

Tas nozīmē, ka fondi izmanto arī kredītlīdzekļus, lai iegādātos viņiem interesantu uzņēmumu, un tad veic obligāciju emisiju, lai tos atdotu?

Te mēs varam atgriezties pie iepriekšminētā piemēra un salīdzināt ar BITE. Un MID Europa Partners (MEP) ir uzņēmuma īpašnieki, kuri arī pieņem lēmumu, kas viņiem ir izdevīgāk. Šajā gadījumā MEP pieņēma lēmumu, ka obligāciju emisija viņiem ir izdevīgāka nekā kredīts.

Tomēr BITE grupas finanšu reitings no starptautiskām organizācijām, piemēram, Fitch, ir ne sevišķi augsts un, nosakot reitingu priekš obligāciju emisijas darījuma, tika skatīta nākotnes iespējamā vērtība?

Tā ir ļoti būtiska un interesanta lieta, un es priecājos, ka šis jautājums tiek uzdots. Paskatīsimies uz situāciju, ko tajā var darīt no Lattelecom darījuma redzespunkta. Protams, tas ir atšķirīgs gadījums no BITE pārdošanas, tomēr mēs varam noteikt nosacījumu, ka pārdošanas brīdī varam paskaidrot, ka uzņēmuma attīstībai būt labi, ja noteikts minimums no kapitāla būtu piešķirts uzņēmuma vadībai un darbiniekiem. Un atgriežoties pie kredītreitinga, no mūsu puses ir iespējams definēt attīstības vīziju un noteikt nepieciešamo kredītreitingu.

Kāds tad ir Lattelecom kredītreitings? Vai tas ir labs vai izcils un kā to mainīs darījums?

Šodien kompānijas reitings ir ļoti labs, bet pēc darījuma mēs skatīsimies un to arī noteiksim.

Vai kredītreitinga noteikšanas brīdī jūs ņemsiet vērā nākotnes vērtību, par pamatu ņemot iespējamo attīstības potenciālu?

Ir jāņem vērā, ka Lattelecom finansiālā sistēma ir ļoti spēcīga. Turklāt nākotnē TeliaSonera un valsts pārdod savas daļas, TeliaSonera iegūst Latvijas Mobilo telefonu, bet Lattelecom ir privātais kapitāla fonds un noteikta procentuālā daļa kapitāla pieder darbiniekiem un vadībai, kas ir tā īpašnieki. Tas ir ļoti vienkārši.

Vai jūs strādāsiet ar Lattelecom tikai līdz darījuma noslēgšanai? Un kā izveidojās jūsu sadarbība ar Lattelecom?

Tas ir atkarīgs no Lattelecom vadības, kas mūs ir izvēlējušies. Ja viņiem šķitīs nepieciešams strādāt arī ar mums pēc šī darījuma, mēs to darīsim. Un saistībā ar otru jautājumu mums bija sarunas par uzņēmumu BITE, jo Lattelecom bija ieinteresēts iegādāties BITE. Tas nebija viegli esošās akcionāru struktūras dēļ. Bet es arī nevaru komentēt šī darījuma detaļas, jo tas ir konfidenciāli. Bet saistībā ar BITE šī īpašnieku struktūra Lattelecom vadībai liedza izdarīt nepieciešamās darbības.

Tad no visa iepriekš minētā var izdarīt secinājumu, ka jūsu puse ir pārliecināta, ka Lattelecom darījums notiks un viss būs kārtībā?

Tas, kas mums pašlaik ir nepieciešams, ir līgums starp TeliaSonera un Latvijas valsti, kas ļauj veikt šo darījumu. Tas noris ikdienas Eiropā, tāpēc akcionāriem nevajadzētu uztraukties, ka darījums varētu nenotikt. Bet, lai tas notiktu, nepieciešama zaļā gaisma no akcionāriem. Ja akcionāri saka, ka mēs varam sākt rīkoties, tad mēs varam sākt darbu, bet pašlaik neko uzsākt nevaram, tikai gaidīt.

Ja mēs nerunājam par Lattelecom darījumu, bet pievēršamies nedaudz Latvijas ekonomiskās situācijas izvērtēšanai. Tiek doti dažādi signāli, ka mūsu ekonomikai draud pārkaršana, vai arī jūs domājat tāpat?

Esmu pietiekami daudz laika veltījis Latvijai un Lietuvai, pirmkārt jau BITE darījuma dēļ, jo mums bija nepieciešama investīciju piesaistīšana un patiesībā es domāju, ka situācija investīciju piesaistei ir pietiekami laba. Jūs noteikti zināt, ka šī ir ātrāk augošā Eiropas daļa pašlaik, bet jāsaprot, ka jebkurā reģionā, kurš aug strauji, ir nepieciešams organizēt makroekonomisko attīstību, regulēt inflāciju. Bet es ieraugot makroekonomiskos kritērijus Latvijā, tad es biju nedaudz pārsteigts, jo lielākā daļa šo makroekonomisko rādītāju bija ļoti labi un stabili. Protams, daļa rādītāju ir ārpus tradicionālajām un teorētiskajām robežām, tomēr, raugoties kopainu un salīdzinoši stabilos makroekonomiskos rādītājus, šī Eiropas daļa un tātad arī Latvija aug daudz straujāk nekā vecās Eiropas valstis.

Mēs augam kā vecās Eiropas valstis pēc kara, strauji, tad ir brīdis, kad ir krīze, bet tad viss nostabilizējas un notiek vienmērīga tālākā attīstība...

Tieši tā. Līdzīga situācija kādreiz bija arī Īrijā. Ja mēs redzam kopējo bildi, tad jums ir dinamiska ekonomika un stabili rādītāji. Atslēgas jautājums vai bankas jūtas komfortabli ieguldīt naudu jūsu reģionā.

Mums nav daudz vietējo banku un mūsu lielākās bankas nāk no Zviedrijas, turklāt tādā veidā tiek iepludināts liels apjoms ārvalstu naudas?

Mēs līdz šim brīdim nezinājām, bet strādājot ar BITE mums izdevās saprast, ka starptautiskās bankas jūtas pietiekami komfortabli saistībā ar investīciju ieguldīšanu Baltijas reģionā, kas nozīmē, ka finansējumu dažādiem investīciju projektiem atrast ir iespējams. Tā ir ļoti laba ziņa.

Cv

Vārds, uzvārds: Vincents Stradiks (Vincent Le Stradic)

Amats: rīkotājdirektors finanšu konsultāciju un aktīvu pārvaldīšanas kompānijā Lazard

Pirms tam: Morgan Stanley (Londona), specializējoties telekomunikāciju un mediju pārpirkšanas un apvienošanas darījumos

Agrāk: Francijas Finanšu ministrija, Valsts kase

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Atstāt 51 % Lattelecom valstij ir slikts variants

Daiga Auziņa-Melaksne, OMX Rīgas Fondu birža valdes priekšsēdētāja, 16.01.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Situācija ar Lattelecom privatizāciju līdzinās mūslaiku eposam: valsts ar to darbojas jau desmit gadus, tērējot gan cilvēkresursus, gan finanšu līdzekļus, bet rezultāts joprojām nav saskatāms.

Tiklīdz parādās cerība uz risinājumu, kāds pielemj, lai labāk viss paliek pa vecam. Sak’: «labāk zināms ļaunums, nekā nezināms labums.” Taču arī zināmais ļaunums nav mazs. Ja tiktu nolemts paturēt valsts īpašumā 51% Lattelecom akciju, tad faktiski šāds lēmums nozīmētu: “atsakāmies pārdot akcijas investoriem, kas būtu ieinteresēti efektīvākā uzņēmuma darbībā, straujākā attīstībā un lielākā konkurencē telekomunikāciju sektorā». Diemžēl šāds modelis, kur valsts paliek Lattelecom daļējs īpašnieks, joprojām figurē starp dažādiem privatizācijas scenārijiem. Sliktāki par pašreizējo situāciju, kur valstij pieder 51% Lattelecom, būtu vienīgi divi varianti: pirmajā 100% īpašumtiesību abos uzņēmumos – LMT un Lattelecom piederētu Telia Sonera, otrā – 100% īpašumtiesības Lattelecom iegūtu Latvijas valsts. Slikti tas būtu pirmkārt no konkurences viedokļa, otrkārt – garām palaisto izdevību dēļ. Pat tad, ja valsts lēmums iegūt 100% Lattelecom akcijas būtu paredzēts tikai kā pagaidu risinājums, visticamāk, tas būtu stabils, paliekošs risinājums. Lai gan politiskajā retorikā var šķist pieņemami kā argumentu par labu vienam scenārijam piesaukt vēl sliktākas alternatīvas, taču no pilsoniskā un ekonomiskā labuma perspektīvas būtu pareizāk tiekties uz risinājumu, kurš dod maksimāli iespējamo labumu valstij, pat tad, ja to sasniegt nav viegli. Šādi lēmumi liecina par nobriedušu politisko atbildību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sakaru kompānija SIA Lattelecom pērn strādājusi ar 30,2 miljonu eiro peļņu, liecina Firmas.lv informācija.

Tā ir par 0,5 miljoniem eiro lielāka nekā 2012.gadā gūtā 29,7 miljonu eiro peļņa.

Lattelecom apgrozījums samazinājies par 12% - no 188,89 miljoniem eiro 2012.gadā līdz 165,61 miljonam eiro pērn.

Vienīgo negatīvo ietekmi rezultātos radījis Lattelecom 23% piederošā Latvijas Mobilā telefona peļņas kritums 2013.gadā par vairāk nekā 11 miljoniem eiro, turklāt kritums no Latvijas Mobilā telefona ieņēmumiem ir vērojams jau otro gadu pēc kārtas, uzņēmuma apgrozījuma kritumu skaidroja Lattelecom pārstāve Līga Bite.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pagājušais gads Lattelecom vērtējams kā veiksmīgs, galvenokārt pateicoties veiksmīgai Lattelecom stratēģijai, kā arī ekonomikas izaugsmei Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Eksperti

Kapitāla tirgus Latvijā – trešajā desmitgadē, bet joprojām vājš. Vai ir alternatīvas?

Latvijas Bankas ekonomists Egils Kaužēns, 29.10.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viena no svarīgām finanšu tirgus sastāvdaļām ir likvīds un efektīvs kapitāla tirgus. Ieguldījumi akcijās un obligācijās ir ilgtermiņa ieguldījumi.

Attīstīts kapitāla tirgus veicina vietējās un ārvalstu investīcijas, uzkrājumu efektīvāku izmantošanu, dodot iespēju krājējiem vairāk nopelnīt, kas īpaši aktuāli zemo procentu likmju apstākļos. Savukārt uzņēmējiem tas dažādo aizņemšanās iespējas uzņēmuma attīstības finansēšanai.

Turklāt lēmumi par investīcijām vai, tieši pretēji, lēmumi par neinvestēšanu ietekmē ne vien pašreizējo tautsaimniecības stāvokli, bet arī summējas tautsaimniecības turpmākās attīstības perspektīvā.

Kāpēc kapitāla tirgus ir tik nozīmīgs:

  1. Uzņēmumi, emitējot vērtspapīrus kapitāla tirgū, piesaista ilgtermiņa finansējumu – gan vietējo, gan ārvalstu, kas dod iespēju uzņēmumiem attīstīties un pilnveidot ražošanu vai pakalpojumu sniegšanu, diversificējot investoru loku;
  2. Mājsaimniecības un uzņēmumi var novirzīt savus uzkrājumus kapitāla tirgus vērtspapīros, kas parasti piedāvā augstāku ienesīgumu nekā noguldījumi bankās;
  3. Kapitāla tirgus dod iespēju sekot dažādu vērtspapīru procentu likmēm, kas ļauj spriest par piedāvājuma un pieprasījuma attiecību finanšu tirgū, par tirgus dalībnieku gaidām par riskiem un ekonomikas attīstību, finansēšanas nosacījumiem;
  4. Ekonomikas izaugsmes modeļos izaugsme ilgtermiņā ir atkarīga no kapitāla lieluma, un kapitāla tirgum ir būtiska loma šī kapitāla piesaistē un izvietojumā tautsaimniecībā;
  5. Labi funkcionējošs kapitāla tirgus palīdz sadalīt kapitālu pa dažādām nozarēm, uzņēmumiem tā, lai tiktu iegūts maksimāls labums tautsaimniecībā, – tiek meklēts optimums no paredzamā vērtspapīru ienākuma un riska.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Sola 50 miljonus vairāk par Lattelecom

Andrejs Vaivars [email protected] 7084442, 10.09.2007

«Man ir bijuši vairāki klienti, kuri ir ļoti norūpējušies par šo Lattelecom privatizācijas modeli, viņi labprāt piedalītos privatizācijā, bet viņi neredz nekādu iespēju to darīt, izņemot ejot caur tiesu,» apgalvo G. Vilgerts.

Foto: Eva Šavdine, DB

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Privatizējot SIA Lattelecom izsoles ceļā, par to iespējams iegūt vismaz par 50 milj. eiro vairāk. To intervijā Db apgalvo uzņēmuma, kurš apstrīdēja tiesā pašreizējo Lattelecom privatizācijas procesu - Time Investments valdes priekšsēdētājs, jurists Gints Vilgerts. Viņš arī norāda, ka ir investori, kam ir interese par šo kompāniju, taču atsakās nosaukt viņu vārdus.

Kāpēc esat nolēmis tiesā apstrīdēt Lattelecom pašreizējo privatizācijas modeli?

Pirmām kārtam runa ir par manu tiesisko apziņu - viss, kas pēdējā laikā ir noticis saistībā ar Lattelecom, man kā advokātam izraisa ļoti lielu interesi, it īpaši ņemot vērā, cik drosmīgi tiek virzīts iedomātais Lattelecom privatizācijas modelis, kuram pamatojumu es nekur nevaru atrast. Man ir bijuši vairāki klienti, kuri ir ļoti norūpējušies par šo Lattelecom privatizācijas modeli, viņi labprāt piedalītos privatizācijā, bet viņi neredz nekādu iespēju to darīt, izņemot ejot caur tiesu. Runājot par vienu no pretendentiem, kurš ir izgaismots medijos - manuprāt, tas nav modelis, kā Latvijā var privatizēt kāda uzņēmuma kapitāldaļas. Uzskatu, ka labs piemērs ir Ventspils naftas daļu privatizācija, kas notika izsoles veidā - kāpēc gan Lattelecom būtu jāprivatizē citādāk? Mans mērķis ir panākt, ka šī izsole notiek izsoles veidā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Pirkšanai nodibina firmu Luksemburgā

Aigars Kauliņš [email protected] 67084416, 24.10.2007

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lattelecom vadība strādā darījuma pabeigšanai nepieciešamo uzdevumu izpildes, TB/LNNK lūgs valdībai atlikt lēmuma pieņemšanu.

Gala lēmums par telekomunikāciju uzņēmuma Lattelecom privatizāciju varētu tikt pieņemts 6. novembrī. «Ja valdība lēmumu par pārdošanu pieņem minētajā datumā, tad vēl ir iespējams ievērot iepriekš apspriestos termiņus par darījuma pabeigšanu un līdz ar to arī — ieskaitīt naudu par Lattelecom kapitāldaļām valsts budžetā līdz gada beigām,» uzskata Lattelecom preses sekretāre Maija Celmiņa. Tikmēr Tēvzemei un brīvībai/LNNK (TB/LNNK) lūdz valdībai atlikt jautājumu par Lattelecom privatizāciju, jo uzskata, ka izvēlētais privatizācijas modelis nav labākais risinājums, jo iegūstamā summa 290 milj. Ls ir teju līdzvērtīga uzņēmumam piederošo īpašumu vērtībai. «Pašreizējā ekonomiskā situācijā šis ir veiksmīgākais Lattelecom pārdošanas modelis, jo nodrošina valsts budžetam garantētus ienākumus atbilstoši augstākajam neatkarīgam vērtējumam,» norāda M. Celmiņa.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Maksas TV operatori neapstiprina klientu migrāciju saistībā ar lielākā TV operatora – Lattelecom – konfliktu ar MTG par TV3 retranslāciju interaktīvajā televīzijā; arī Baltcom nemierā ar MTG cenas piedāvājumu.

Aptaujāju Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas (LEKA) biedrus un secināju, ka Rīgā astoņu dienu laikā kopš Lattelecom interaktīvajā televīzijā pārtraukta Modern Times Group (MTG) ietilpstošā kanāla TV3 retranslācija, klāt nākuši četri abonenti, DB pastāstīja LEKA valdes priekšsēdētājs Ilmārs Muuls, apliecinot, ka klienti nāk no Lattelecom, taču vienlaikus tas nenozīmē, ka visi pārgājuši TV3 kanāla dēļ. Lietas būtība ir tāda, ka ir liels troksnis par neko.

Iemesls – interaktīvā televīzija ir komplektā ar internetu, un, ja ir internets, tad viss oriģinālais TV3 saturs ir pieejams internetā. Protams, neliela neērtība – saturs nav pults attālumā, bet pieejams datorā, pamatoja I. Muuls. LEKA biedri bija gatavojušies, ka būs TV klientu pieplūdums pēc 1. aprīļa, neslēpa I. Muuls, tomēr aktivitāte izpalika. Attiecībā uz TV3 reitingiem, viņaprāt, situācija ir nelāga, jo redzams, ka kanāla retranslācijas pārtraukšana Lattelecom interaktīvajā televīzijā neatstāja ietekmi uz klientu migrāciju. Arī līgums ar Baltcom, kurš ir arī IZZI īpašnieks, pagarināts vien par diviem mēnešiem, atgādina I. Muuls, tāpēc aktuāls ir jautājums, kā MTG rīkosies turpmāk. Pieejamā informācija liecina, ka Baltcom nav apmierināts ar cenas piedāvājumu no MTG puses, tādējādi, ja līdzīgas prasības tiks izvirzītas arī citiem TV maksas operatoriem, pastāv atteikšanās iespējas no TV3 kanāla, brīdināja I. Muuls.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Lattelecom ieņēmumi pirmajā pusgadā pieaug par 10%

, 23.07.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lattelecom grupas ieņēmumi šī gada pirmajā pusgadā sasniedza 80.5 miljonus latu, kas ir par 10% vairāk nekā 2007. gada pirmajā pusgadā. Uzņēmuma peļņa bija 15.9 miljoni latu, bet kapitālieguldījumu apjoms sasniedza 9.4 miljonus latu.

„Pusgada darbības rezultāti liecina, ka Lattelecom attīstījies stabili un saskaņā ar gada sākumā nospraustajiem darbības mērķiem, par prioritāro virzienu nosakot platjoslas interneta klientu skaita pieaugumu. Šī mērķa sasniegšanai lielākās investīcijas veicām tieši Lattelecom tīkla infrastruktūras – piekļuves un datu tīkla - attīstībā, kas sniedz iespēju platjoslas internetam pieslēgt jaunus klientus,” norāda Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Lattelecom pastāvīgā interneta lietotāju skaits šī gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2007. gada attiecīgo laika periodu, pieauga par 23% un sasniedza 168.7 tūkstošus. Aprīlī uzņēmums pirmo reizi ierīkoja optisko pieslēgumu visam ciematam – Ogres rajona Ikšķiles jauno māju ciematam Zaļās salas, kā arī paplašināja bezvadu interneta WiMAX bāzes staciju skaitu. Pašlaik Lattelecom bezvadu internetu WiMAX iespējams izmantot desmit bāzes staciju apkārtnē, kas atrodas Rīgā un tās apkaimē, Ogrē, Daugavpilī, Jelgavas rajona Zaļeniekos un Liepājas rajona Dunalkā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielākie ieguvēji no pēdējā laika skaļākajām cīņām ir juristi un reklāmisti.

LMT prezidents Juris Binde (pa kreisi) un Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs

Latvijas Mobilais telefons (LMT) un Tele2

Strīdus būtība

Kurš iegūs, kurš zaudēs

Konkurences padomes vadītāja Ieva Jaunzeme atgādina LMT prezidenta teikto, ka cenu kari nekad nevienam par labu nav nākuši. Tomēr kopumā eksperti ir vienisprātis, ka operatori no šādiem reklāmas rullīšiem neko neiegūst, jo aizmirsta sen zināma patiesība. Proti, lai reklāmai būtu vislabākie rezultāti, tā jāveido saprotami, lai uzrunātu konkrēto auditoriju. Šajās reklāmās operatori vairāk sazinās savā starpā, nevis precīzi «šauj» uz potenciālajiem klientiem. Skatītājiem identiski izmantotā zaļā un dzeltenā cilvēciņa dēļ ir grūti saprast, kura operatora reklāma tā ir. Tādējādi, pēc ekspertu domām, vislielākie ieguvēji no cīņas ir reklāmisti, kas tās rada, un tie, kas tās pārraida vai izvieto. Tiesa, savā ziņā reklāmas savu panākušas, jo ir pamanītas, bet neatbildēts paliek jautājums: vai ieguldītie līdzekļi ir sevi attaisnojuši un panākts pieaugums klientu bāzē?

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Papildināts - Iespējams, no 1.aprīļa Lattelecom interaktīvajā televīzijā vairs nepārraidīs kanālu TV3

Lelde Petrāne, 13.03.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No 1.aprīļa TV3 beidzas līgums par kanāla TV3 raidīšanu Lattelecom interaktīvajā televīzijā. Tā kā līdz šim Lattelecom nav noslēdzis jaunu līgumu ar TV3, izplatīta informācija, ka, iespējams, no 1.aprīļa Lattelecom interaktīvajā televīzijā kanālu TV3 vairs nepārraidīs.

(Papildināts ar Lattelecom komentāru.)

1.aprīlī beigsies līgums, kas noslēgts starp TV3 un Lattelecom par kanāla TV3 raidīšanu Lattelecom interaktīvajā televīzijā. Jauns līgums līdz šim brīdim abu uzņēmumu starpā nav noslēgts Lattelecom dēļ, informē TV3. Lattelecom šobrīd nepiekrītot maksāt TV3 prasīto atlīdzību par kanāla TV3 veidoto programmu, ko Lattelecom tālāk piegādā saviem abonentiem, saņemot par to samaksu no saviem klientiem.

Baiba Zūzena, MTG TV un radio vadītāja Latvijā, skaidro: «Šobrīd Lattlecom pamata pakas cena ir, sākot no 9,32 eiro, un mēs prasām mazāk kā 0,18 eiro no abonementa. Tā ir salīdzinoši neliela summa par Latvijā populārāko kanālu, kurā ir ieguldīti lieli līdzekļi.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Sakaru tehnoloģijas

FOTO: Lattelecom turpinās digitālo attīstību, līdz 2021.gadam investējot 12 miljonus eiro

LETA, 28.01.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Telekomunikāciju uzņēmuma «Lattelecom» konsolidētais apgrozījums pērn bija 212 miljoni eiro, kas ir par 16 miljoniem eiro jeb 8% vairāk nekā iepriekšējā gadā, savukārt tā konsolidētā peļņa - 42 miljoni eiro, pirmdien žurnālistus informēja «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, atsaucoties uz uzņēmuma konsolidētajiem neauditētajiem datiem.

«Lattelecom» grupas apgrozījums 2017.gadā bija 195,67 miljoni eiro, savukārt tā peļņa - 40,7 miljoni eiro. Tostarp pērn EBITDA, kas ir peļņa pirms procentiem, nodokļiem un amortizācijas, sasniedza 67,9 miljonus eiro.

«Lattelecom» grupas uzņēmumi pērn valstij nodokļos nomaksāja kopumā 46 miljonus eiro. Savukārt kopējais investīciju apmērs «Lattelecom» grupā aizvadītajā gadā sasniedza 27,2 miljonus eiro.

«Lattelecom» grupas peļņa - 42 miljoni eiro - tiks izmaksāta dividendēs uzņēmuma akcionāriem - Latvijas valstij un «Telia Company».

Gulbis uzsvēra, ka «Lattelecom» apgrozījums ir palielinājies visiem uzņēmuma darbības virzieniem - datu centru pakalpojumiem, tehnikas mazumtirdzniecībai, reklāmas izvietošanai, mākoņpakalpojumiem, drošības risinājumiem un televīzijas pakalpojumiem. Straujākais ieņēmumu pieaugums 2018.gadā vērojams jaunajās biznesa līnijās, tai skaitā mākoņpakalpojumu (+109%) un drošības risinājumu (+113%) jomā. Tāpat būtisks pieaugums vērojams arī citos pakalpojumos, piemēram, mazumtirdzniecībā (+33%), datu centru nodrošināšanā (+25%), reklāmas biznesā (+22%). Aizvadītajā gadā uzņēmums turpināja palielinār arī elektrības tirgus daļas par 8%.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Lattelecom BPO atzīts par labāko kontaktu centru Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā

, 20.06.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lattelecom grupas uzņēmums Lattelecom BPO Londonā notikušajā Contact Center World konkursā ir ieguvis galveno balvu nominācijā Labākais kontaktu centrs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā lielo kontaktu centru kategorijā.

Cīņā par uzvaru Lattelecom BPO apsteidza tādus uzņēmumus kā Vodafone (Spānija), The Listening Company (Lielbritānija) un Samsung Electronics (Itālija) un tagad cīnīsies par Pasaules labākā kontaktu centra nomināciju minētajā kategorijā, Db.lv informē Lattelecom sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Deniss Kolosovs.

Contact Center World konkursa pusfināls notika no 17. līdz 19. jūnijam Londonā. Lielo kontaktu centru (tādu, kuros strādā vairāk kā 250 darbinieki) kategorijā piedalījās arī Lattelecom BPO, kas piedāvā kontaktu centru pakalpojumus vairākiem vadošajiem Latvijas uzņēmumiem, kā arī nodrošina Baltijas populārākā Uzziņu dienesta 1188 darbību. Uzvara nominācijā Labākais kontaktu centrs dod Lattelecom BPO iespēju piedalīties Pasaules kontaktu centru konkursā, kas notiks šā gada nogalē Amerikas Savienotajās Valstīs un kurā tiksies EMEA (Eiropas, Āfrikas un Tuvo austrumu), Amerikas (Ziemeļu un Dienvidu Amerikas) un APAC (Āzija un Klusā okeāna) labākie kontaktu centri.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Par Lattelecom Valdes locekli un Galveno finanšu direktoru tiek iecelts Gints Bukovskis

, 19.06.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lattelecom Padome par Lattelecom valdes locekli izraudzījusies Gintu Bukovski, par kura iecelšanu līdz nākamās nedēļas beigām lēmumu pieņems Lattelecom Dalībnieku sapulce. Pēc apstiprināšanas Valdes locekļa amatā, Gints Bukovskis pildīs Lattelecom Galvenā finanšu direktora pienākumus.

Gints Bukovskis iepriekš bija finanšu konsultāciju uzņēmuma KPMG Baltics Darījumu konsultāciju pakalpojumu asociētais direktors. Pirms tam G. Bukovskis bija Latvijas Krājbankas valdes loceklis, kā arī AS Latvijas kuģniecība finanšu direktors un valdes loceklis. Savu karjeru finanšu sektorā viņš sāka kā revīzijas vadītājs uzņēmumā PricewaterhouseCoopers. Db.lv informē Lattelecom sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Deniss Kolosovs.

G. Bukovskis ir ieguvis grāmatvedības un saimnieciskās darbības analīzes bakalaura diplomu Latvijas Universitāte. Viņš ir arī ir arī lielākās starptautiskās grāmatvežu asociācijas ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) biedrs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

KP līdz lēmuma pieņemšanai nekomentēs Lattelecom un MTG strīdu

Nozare.lv, 01.04.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kamēr Konkurences padome (KP) izvērtē telekomunikāciju uzņēmuma SIA Lattelecom iesniegumu par mediju grupas Modern Times Group (MTG) rīcību, iestāde abu uzņēmumu strīdu nekomentēs.

Kā norādīja KP pārstāve Paula Vilsone, patlaban KP ierastajā kārtībā turpina izskatīt šā gada martā saņemto Lattelecom iesniegumu par MTG rīcību.

«Plašākus komentārus KP par situāciju sniegs pēc lēmuma pieņemšanas,» uzsvēra konkurences uzrauga pārstāve.

Viņa atgādināja, ka iesnieguma izskatīšanas termiņš ir viens mēnesis no tā saņemšanas brīža, taču iesnieguma izvērtēšanu papildu informācijas gadījumā KP var pagarināt par vēl vienu mēnesi.

Kā ziņots, Lattelecom sācis atslēgt TV3 kanālu interaktīvajā televīzijā, un no rītdienas, 2.aprīļa, šis kanāls Lattelecom skatītājiem vairs nebūs pieejams, pastāstīja Lattelecom sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Bite.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Lattelecom: Drīzumā varēs zvanīt no visas pasaules par vietējo tarifu

Nozare.lv, 12.02.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Daļa Lattelecom klientu jau no šī gada vasaras varēs no sava Latvijas fiksētā tīkla telefona numura zvanīt uz Latviju caur internetu no jebkuras vietas pasaulē, maksājot Latvijas vietējās sarunas tarifu un atrašanās vietas interneta pieslēguma izmaksas, saka Lattelecom valdes loceklis un galvenais tehniskais direktors Uldis Tatarčuks.

Tatarčuks teica, ka tas būs iespējams, pateicoties jaunās Lattelecom tīkla arhitektūras pakāpeniskai ieviešanai un pirmo šai sistēmai piemēroto pārnēsājamo telefonu ienākšanai tirgū. Izmantojot šīs ierīces ārzemes, arī būs iespējams saņemt zvanus no Latvijas, savukārt izejošie zvani būs bez papildu maksas tiem klientiem, kuriem bezmaksas sarunas Lattelecom tīklā ir iekļautas kādā no pakalpojumu pakām.

Nesenās sarunas laikā Tatarčuks teica, ka tieši tajā dienā Lattelecom notiekot Ķīnas telekomunikāciju sistēmu ražotāja Huawei dažādu ierīču prezentācija un Lattelecom klientiem daudzfunkciju pārnēsājami fiksētā tīkla telefoni varētu parādīties «periodā no jūnija līdz augustam».

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto

Papildināta - Lattelecom sācis izpārdot savus nekustamos īpašumus

Gunta Kursiša, 25.07.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai samazinātu uzņēmuma operatīvās izmaksas, SIA Lattelecom sākusi savu nekustamo īpašumu pārdošanu, piedāvājot tos iegādāties izsolēs. Patlaban Lattelecom gatava izsolīt trīs īpašumus – Rīgas centrā, Vecrīgā un Mežaparkā.

Kā liecina informācija sludinājumu portālā ss.lv, SIA Lattelecom par 300 tūkst. Ls sākumcenu pārdod izsolē 568 kvadrātmetrus plašu ēku Kokneses prospektā 15, Mežaparkā. Tāpat elektronisko pakalpojumu sniedzēja vēlas izsolīt divstāvīgu ēku Audēju ielā 15, kuras pirmajā stāvā iepriekš atradās arī Lattelecom veikals. Šī nama izsoles sākumcena noteikta 2,753 milj. Ls apmērā. Informējot par trešā nama - bijušās telefonu centrāles - izsoli, Lattelecom pārstāve Maija Āboliņa Db.lv norādīja, ka īpašums tiek pārdots, lai mazinātu uzņēmuma operatīvās izmaksas, tāpat ir arī ar pārējiem objektiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kriminālprocesā par iespējamām nelikumībām digitālās televīzijas ieviešanā prokuratūra uzrādījusi apsūdzību uzņēmējiem un bijušajiem politiķiem Andrim Šķēlem un Aināram Šleseram.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka apliecināja, ka vienai personai apsūdzība uzrādīta pēc diviem Krimināllikuma pantiem - krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā, un par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka pēc šiem pantiem apsūdzības uzrādītas Šķēlem.

Savukārt bijušajam satiksmes ministram Šleseram apsūdzība uzrādīta par krāpšanu lielā apmērā.

Abām personām nav piemēroti drošības līdzekļi.

Par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Savukārt par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā, var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Blackstone piedāvājums joprojām spēkā

Sanita Igaune, 67084457, 11.09.2008

«Mēs esam vienojušies ar Blackstone turpināt izskatīt šo jautājumu un ceram, ka kaut brīdī Lattelecom akcionāri gribēs atgriezties pie sarunas,» norāda uzņēmējs Nils Melngailis.

Foto: Edmunds Brencis, DB

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV investīciju kompānijai Blackstone vēl aizvien ir interese piedalīties Latvijas elektronisko sakaru sniedzēja Lattelecom privatizācijā, ziņo laikraksts Dienas bizness.

«Mēs esam vienojušies ar Blackstone turpināt izskatīt šo jautājumu un ceram, ka kādā brīdī Lattelecom akcionāri gribēs atgriezties pie sarunas,» Db pastāstīja bijušais Lattelecom valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis, kurš pieņēmis Blackstone piedāvājumu pārstāvēt investorus darījumos Baltijas reģionā.

Varētu pārdomāt

«Mūsu piedāvājumi un norunas, kas bija gada sākumā, paliek spēkā un, atklāti sakot, viens no iemesliem, kāpēc valdība īpaši negrasījās pieņemt ne mūsu, ne TeliaSonera (TS) piedāvājumu, bija tāds, ka nejuta, ka šie līdzekļi viņiem ir nepieciešami. Man liekas, ka pēc pēdējām ziņām valdība varētu pārdomāt un tomēr atgriezties pie sarunas,» atzīmēja N.Melngailis, paskaidrojot, ka neatkarīgi no tā, kam tiks pārdotas Lattelecom un LMT kapitāldaļas, valdība iegūtos līdzekļus varētu ieguldīt, lai stimulētu valsts ekonomiku.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Gulbis: Lattelecom vēlas attīstīt mobilos sakarus, tas jāapstiprina akcionāriem

NOZARE.LV, 25.08.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Fiksētā tīkla elektronisko sakaru un maksas televīzijas operators Lattelecom ir gatavs startēt mobilo sakaru tirgū ar ceturtās paaudzes (4G) mobilā interneta tehnoloģiju, taču gala vārds šādam solim būs uzņēmuma akcionāriem, teica Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

«Skatoties uz nākotni, ir jautājums par 4G, jo tas ir apdraudējums mūsu interneta biznesam. Vasarā esam veikuši 4G testus 850 megahercu (Mhz) frekvencē un esam gatavi, kad šīs frekvences būs komerciāli pieejamas, startēt arī šajā biznesā, proti, ātrgaitas mobilā interneta tirgū, izmantojot 4G tehnoloģijas,» pastāstīja Gulbis.

Kā zināms, 4G piedāvā datu lejuplādes ātrumus līdz pat 100 megabitiem sekundē (Mbps) un to lieto, galvenokārt ar īpašu modemu pieslēdzot portatīvos datorus mobilam internetam. Kā skaidroja Gulbis, Lattelecom interesē attīstīt 4G tehnoloģiju tieši 800 Mhz joslā, jo tā vislabāk piemērota pakalpojumu sniegšanai valsts reģionos, kas nav blīvi apdzīvoti.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mediju grupai Modern Times Group (MTG) un Lattelecom nav izdevies panākt vienošanos par jaunu kanāla TV3 retranslācijas līgumu, līdz ar to no 2.aprīļa Lattelecom nav tiesību pārraidīt kanālu TV3, tā informē MTG Sabiedrisko attiecību vadītāja Marta Zandersone.

«Līdz šim Lattelecom nav noslēdzis jaunu līgumu ar TV3, un tas nozīmē, ka Lattelecom nav tiesību pārraidīt kanālu TV3 interaktīvajā televīzijā no 2.aprīļa. Tos skatītājus, kurus šis lēmums ietekmē, aicinām izmantot lielāko nacionālo video portālu Latvijā TVplay un TVplay aplikāciju mobilajās ierīcēs vai citas televīzijas platformas,» paziņojumā norāda MTG, uzsverot, ka jau tagad ik nedēļu šo iespēju izmanto aptuveni 115 000 interneta lietotāju.

Zandersone skaidroja, ka šodien tikšanās laikā nav izdevies panākt vienošanos, savukārt citas tikšanās vairs nav plānotas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Sakaru tehnoloģijas

Papildināta - KPMG Baltics: Lattelecom un LMT jāveido kā biržā kotēts, integrēts Baltijas telekomunikāciju operators

LETA, 10.08.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ņemot vērā telekomunikācijas uzņēmumu Lattelecom un Latvijas mobilais telefons (LMT) esošās tirgus pozīcijas, tirgus attīstības tendences un potenciālo ietekmi uz konkurenci un pakalpojumu cenām, konsultāciju kompānija KPMG Baltics rekomendē izveidot vadošu un biržā kotētu integrētu Baltijas telekomunikāciju operatoru ar sabalansētu akcionāru struktūru, kas ņem vērā Latvijas iedzīvotāju intereses.

Ziņa papildināta no 7. rindkopas!

KPMG Baltics veiktajā pētījumā «Valsts stratēģijas rīcībai ar Lattelecom un LMT kapitāla daļām izstrāde» secināts, ka, ņemot vērā tirgus attīstības tendences, lai saglabātu Lattelecom un LMT nozares līderu pozīcijas, uzņēmumiem nepieciešams paplašināt pakalpojumu klāstu un nodrošināt nepieciešamās investīcijas jaunu pakalpojumu ieviešanai. Kopumā pētījumā tika analizēti astoņi rīcības pamata scenāriji.

KPMG Baltics piedāvātais risinājums paredz izveidot integrētu uzņēmumu, kurā līdzīgās daļās, balstoties uz akcionāru līgumu, Telia un Latvijas valstij katrai pusei piederēs 30-40% akciju. 30% akciju tiks piedāvāts iegādāties privātajiem akcionāriem un pensiju fondiem biržā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Db akcija: Lattelecom valsts institūcijām piedāvā nodrošināt centralizētu algu grāmatvedības administrēšanu

Sanita Igaune, Db, 08.12.2008

Lattelecom BPO jau ir izdevies sasniegt augstu efektivitātes līmeni – viens grāmatvedis spēj veikt 900 algu aprēķinus mēnesī, norāda Lattelecom BPO valdes priekšsēdētāja Ilze Zoltnere.

Foto: Edmunds Brencis, DB

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lattelecom meitas uzņēmums ir izstrādājis piedāvājumu valsts iestādēm, kā rezultātā, iespējams, varētu ietaupīt vairākus miljonus latu.

Laikraksta Dienas bizness un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras akcijas Meklējam miljonus budžetam ietvaros ir izteikts ierosinājums par to, ka valsts varētu ietaupīt, ja ministrijās un citās valsts institūcijās tiktu izveidota centralizēta algu grāmatvedības un personāla lietvedības funkcija, kas tiktu nodota kā ārpakalpojums privātuzņēmumam.

Raugās ar izpratni

Latvijas elektronisko sakaru sniedzējs Lattelecom uzskata, ka tā ir iespējams iegūt ne tikai regulāras caurspīdīgas atskaites par jebkuras organizācijas algām, bet arī ievērojami (pat vairākas reizes) samazināt grāmatvedības un lietvedības administrēšanas izmaksas, tādējādi ietaupot miljonus no valsts budžeta. Tāpēc Lattelecom grupas uzņēmums Lattelecom BPO ir sagatavojis priekšlikumu valsts iestādēm, par vēlmi pārņemt algu grāmatvedības un personāla lietvedības funkciju un nodrošināt tās centralizētu darbību. «Šī pakalpojuma efektivitāti jau pierādīja Lattelecom grupas piemērs - nododot algu grāmatvedības un personāla lietvedības funkciju Lattelecom grupas uzņēmumam Lattelecom BPO, kompānijas vairāk nekā 3000 darbinieku algu un personāla lietvedības administratoru skaits tika samazināts gandrīz par 60%,» Db informēja Lattelecom BPO valdes priekšsēdētāja Ilze Zoltnere. Zemkopības ministrija (ZM) ar izpratni raugās uz privātā sektora interesi nodrošināt sev pastāvīgus ienākumus, sniedzot tādus pakalpojumus, kas ir jebkura uzņēmuma vai valsts iestādes pamata atbalsta funkcija, Db ministrijas viedokli pauda ZM pārstāve Solveiga Lazovska. Tomēr ZM uzskata, ka valsts sektora grāmatvedības un lietvedības regulējošā vide ievērojami atšķiras no privātā sektora. Turklāt ievērojama daļa ir saistīta kā ar Eiropas Savienības fondu līdzekļu administrēšanu, tā arī ar ierobežotas pieejamības informācijas apstrādi, kuru nodošana komersantiem kā ārpakalpojums principā nav iespējama. Savukārt daļēju funkciju nodošana būtu neracionāla, jo tas neatbrīvotu valsts iestādes no nepieciešamības vispār uzturēt savu atsevišķu grāmatvedību un lietvedību, skaidroja S. Lazovska.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Latvijas miljonāru publicitātes Top 100

Lato Lapsa, Kristīne Jančevska, Baltic Screen, 18.09.2007

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Politika, darbs valsts vai pašvaldības iestādē nodrošina iespaidīgāku publicitāti nekā pamatīgi skandāli, tiesu darbi vai pat privātās dzīves publiska izrādīšana, - to rāda jaunais, jau trešais Latvijas 100 miljonāru publicitātes tops: ārpus tā palikuši ļoti daudzi uzņēmēji, kuri ieņem vietas pat Latvijas visbagātāko cilvēku saraksta pirmajos desmitniekos.

Vienlaikus gada laikā ir notikušas pietiekami būtiskas izmaiņas galvenajos miljonāru publicitāti veidojošos faktoros. Pērn no simt miljonāriem, kuriem gada laikā veltīts vislielākais publikāciju skaits Latvijas medijos, tikai nepilnai trešajai daļai galvenais personisko publicitāti veidojošais faktors bija tieši viņu uzņēmējdarbība; nu galvenais vai viens no galvenajiem publicitātes faktoriem uzņēmējdarbība jau ir divām trešdaļām pirmā simtnieka dalībnieku.

Tiesa, lai nokļūtu saraksta augšgalā, svarīgākais joprojām izrādās "administratīvais resurss": sešiem no desmit miljonāriem, kuri pērn visbiežāk pieminēti mediju publikācijās, vienīgais vai viens no galvenajiem publicitāti veidojošajiem faktoriem bijusi tieši darbība politikā, valsts vai pašvaldību amatos. Salīdzinājumam - krimināli notikumi, skandāli vai privātās dzīves peripetijas, kas kopumā publicitāti veidojušas gandrīz ceturtajai daļai saraksta dalībnieku, no pirmā desmitnieka nozīmīgas bijušas tikai diviem miljonāriem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ja valsts vēlas, tai ir iespēja apvienot telekomunikāciju uzņēmumus Lattelecom un Latvijas Mobilais telefons (LMT), saglabājot kontrolpaketi valstij, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Viņš skaidroja, ka iespējami dažādi uzņēmumu apvienošanas veidi. «Ja valsts vēlas paturēt kontrolpaketi, ir veids, kā juridiski to izdarīt,» sacīja Gulbis. Vienlaikus viņš atzina, ka valstij pašai jāatbild uz jautājumu, cik būtiski tai ir saglabāt daļas telekomunikāciju uzņēmumā.

Lattelecom valdes priekšsēdētājs vērsa uzmanību, ka apvienošanu var izdarīt vismaz četros veidos.

Lattelecom valdes piedāvājums neparedz akcionāru struktūras izmaiņas, līdz ar to apvienošana tiktu veikta bez privatizācija. Taču jautājums, kā strukturēt darījumu, ir jāatbild akcionāriem. Akcionāriem jāsaprot, kādu rezultātu tie grib panākt, sacīja Gulbis. Viņš atzīmēja, ka valsts jau četrus mēnešus nav spējusi uzrakstīt atbildi Skandināvijas telekomunikāciju uzņēmumam TeliaSonera, kas pērnruden iesniedza Lattelecom un LMT apvienošanas piedāvājumu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Telekomunikāciju uzņēmums Lattelecom valstij ir nopelnījis 11,1 miljonus latu, kas ir par 1,3 miljoniem latu vairāk nekā pērn.

Šī ir Latvijas valsts dividenžu daļa no SIA Lattelecom 2011. gada peļņas, kas ir 21,8 miljoni latu. 49% no peļņas tiks izmaksāta otram SIA Lattelecom akcionāram, kurš pieder skandināvu telekomunikāciju koncernam TeliaSonera.

Lattelecom akcionāri 9. maijā ir apstiprinājuši uzņēmuma un uzņēmuma grupas konsolidētos gada pārskatus par 2011. gadu un ir nolēmuši 100% no pagājušā gada peļņas sadalīt dividendēs.

Padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins atzinīgi vērtē faktu, ka Lattelecom, «piedāvājot inovatīvus produktus un apcērpot izdevumus», ir spējis veiksmīgi palielināt uzņēmuma peļņu laikā, kad uzņēmuma grupas apgrozījums Latvijas spiedīgajos ekonomiskajos apstākļos ir samazinājies līdz 136 miljoniem latu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lattelecom grupas ieņēmumi šī gada deviņos mēnešos pieauguši par 3% jeb 3,9 miljoniem eiro, sasniedzot 142,6 miljonus, informē uzņēmumā.

Trešais ceturksnis uzrādījis pozitīvu tendenci televīzijas pakalpojumu jomā, kas augusi par 6%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Tostarp ir divkāršots Lattelecom interneta televīzijas lietotāju skaits, pateicoties Shortcut aplikācijas ieviešanai šī gada jūlijā.

Palielinājies arī datu centru biznesa ieņēmumi, 2016. gada pirmajos deviņos mēnešos pieaugot par 23%. Izvēršot datu centru pakalpojumu eksportu, 13. oktobrī Lattelecom un Ukrainas lielākais fiksēto sakaru un interneta operators Ukrtelekom noslēdza vienošanos par sadarbību Ukrainas tirgū. Turpmāk Ukrtelekom vietējiem uzņēmumiem nodrošinās iespēju nomāt Lattelecom virtuālo serveri un "mākoņa" datu centru (IaaS) vienā no aizsargātākajiem datu centriem Ziemeļeiropā Dattum.

Komentāri

Pievienot komentāru