Lattelecom veidotā sistēma «uzkārusies»; Muita atgriežas papīra laikmetā

2013. gada 10. septembris plkst. 18:21
Dalies ar šo rakstu

Jau no svētdienas pienācīgi nestrādā Lattelecom izveidotā elektroniskā muitas deklarēšanās sistēma, līdz vakar tā «uzkārusies» pilnībā, DB norādīja komersanti, un apstiprināja VID Muitas pārvaldes direktrora vietniece Sandra Kārkliņa-Ādmine.

Tik lielas problēmas, kā šobrīd, līdz šim gan nav nācies piedzīvot, norāda muitas deklaranti. Vakar kravas stāvēja, jo eksporta un tranzīta deklarāciju noformēšanai domātais serveris nedarbojās. Arī S. Kārkliņa-Ādmine saka, ka nav darbojies ne e-pasts, ne attiecīgā mājas lapa. Uzņēmējiem zaudējumi ir ap 100 eiro par fūras dīkstāvi diennaktī, kas gulsies uz viņu pleciem.

Nule uzstādītajā jaunajā elektroniskā muitas deklarēšanās sistēmas tranzīta modulī un citās funkcionalitātēs acīmredzot ir daudz kļūdu, kas ietekmē sistēmas veiktspēju, skaidro Muitas pārvaldes pārstāve, piebilstot, ka muita esot ķīlnieka lomā. Līdz ar to šobīd muita strādā atkāpšanas režīmā, proti, deklarācijas komersatniem jāiesniedz papīra formā.

VID Muitas elektroniskās deklarēšanas sistēma ir nozīmīgs un apjomīgs projekts, pie kura ieviešanas strādā VID, Muitas pārvaldes un Lattelecom Technology speciālisti, norāda Lattelecom. Šobrīd būtiskākais ir nodrošināt jaunās sistēmas ātrdarbības palielināšanu, kā rezultātā ir iespējami īslaicīgi sistēmas darbības pārrāvumi. Lattelecom pateicas klientiem par sapratni un atvainojas par sagādātajām neērtībām.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām