Enerģētika

Latvenergo atgūst vairākus lielos klientus

Jānis Rancāns, 14.01.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizvadītajā gadā, turpinoties elektroenerģijas tirgus liberalizācijai, Latvenergo kaimiņvalstīs pārdevis divas reizes vairāk elektroenerģijas nekā zaudēts Latvijā, kā arī no konkurentiem atguvis vairākus liela patēriņa klientus – SIA Maxima Latvija, SIA Rimi Latvija, a/s Aldaris u. c., informē kompānija.

Latvenergo norāda, ka aizvadītajā gadā kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā - izdevies pārdot papildu 1,6 teravatstundas (TWh) jeb divas reizes vairāk, nekā zaudēts konkurentiem Latvijā.

Aizvadītajā gadā kompānijai no konkurentiem izdevies atgūt tādus liela patēriņa klientus kā SIA Maxima Latvija, RP a/s Rīgas Centrāltirgus, a/s Ceļu Pārvalde, VAS Latvijas Pasts, a/s Aldaris, SIA Rimi Latvija, a/s Dobeles Dzirnavnieks, a/s Jelgavas gaļas kombināts, Latvijas Televīzija, u.c.

Igaunijā Latvenergo meitassabiedrības ElektrumEesti piedāvājumu kā izdevīgāko ir izvēlējušās Tallinas, Tartu, Narvas, Kuresāres u.c. pašvaldības, kā arī juridiskie klienti - Tallinas lidosta, Igaunijas Nacionālā opera u.c., norāda Latvijas enerģētikas uzņēmums.

Uzvarot Pērnavas pilsētas domes izsludinātajā konkursā pagājušajā nedēļā, Latvenergo meitas sabiedrība ElektrumEesti nodrošinās ar elektroenerģiju domes iestādes ar kopējo patēriņu 14 GWh.

Latvenergo informē, ka arī iepriekš uzņēmums ir veiksmīgi piedalījies Igaunijas pašvaldību konkursos - ir noslēgts līgums ar Tallinas pilsētu, kas paredz nodrošināt pašvaldības īpašumā esošās ēkas un pilsētas apgaismojumu ar 80 GWh elektrības jaudu 3,5 miljonu eiro apmērā.

Tallina 2013.gadā plāno pirkt elektroenerģiju 273 pašvaldības īpašumiem, četriem pilsētas nodibinājumiem un 3 tās īpašumā esošām biznesa institūcijām. Savukārt ar Tartu sadarbība notiek, nodrošinot ielu apgaismojumu. Starp klientiem ir Tartu Universitātes slimnīca, starp biznesa klientiem - Tartu Mill, Tartu Veekeskus, u.c.

«Atvērtais tirgus rada jaunas iespējas, bet jārēķinās arī ar zaudējumiem – tā ir norāma tirgus vide, kurā spēcīgam tirgus dalībniekam patiesībā paveras jaunas iespējas,» sacīja a/s Latvenergo Elektroenerģijas pārdošanas direktors Dāvis Skulte.

Komentāri

Pievienot komentāru