Latvenergo pamatkapitālu samazinās par 454,4 miljoniem eiro

2017. gada 24. novembris plkst. 16:23
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

Piektdien notikušajā AS Latvenergo akcionāru sapulcē nolemts samazināt AS Latvenergo pamatkapitālu par 454,4 miljoniem eiro, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Pēc pamatkapitāla samazināšanas AS Latvenergo pamatkapitāls būs 834,302 miljoni eiro. Atbilstoši Komerclikuma 264.pantam, pamatkapitāla samazināšanas gadījumā AS Latvenergo tiem kreditoriem, kas iesnieguši rakstveida pieteikumus viena mēneša laikā no paziņojuma par pamatkapitāla samazināšanu publicēšanas laikrakstā Latvijas Vēstnesis, ir jāsniedz nodrošinājums.

Pēdējo gadu laikā Latvenergo koncerna finanšu rezultāti ir būtiski uzlabojušies. Atbilstoši starptautisku neatkarīgu trešo pušu vērtējumam Latvenergo koncerna kapitāla struktūras rādītāji ir labāki nekā lielai daļai nozares uzņēmumiem un tādi tie saglabāsies arī pēc pamatkapitāla samazināšanas. Saskaņā ar Mood’ys septembra sākumā publicēto komentāru, Moody’s ieskatā Latvenergo spēs saglabāt pietiekošu finansiālo elastīgumu un galvenos finanšu rādītājus līmenī, kas atbilst pašreizējam kredītreitingam Baa2 ar stabilu nākotnes vērtējumu;

Tāpat sapulcē nolemts apstiprināt grozījumus 2012.gada 23.novembra obligāciju piedāvājuma programmas pamatprospektā iekļautajos obligāciju vispārīgajos noteikumos un vispārīgos noteikumus jaunā redakcijā, apstiprināt grozījumus 2015.gada 25.maija obligāciju piedāvājuma programmas pamatprospektā iekļautajos obligāciju vispārīgajos noteikumos un vispārīgos noteikumus jaunā redakcijā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds