Latviešu veidotais Characters – otra populārākā Mac aplikācija

2013. gada 20. marts plkst. 16:16
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latviešu izstrādātā aplikācija, kas paredzēta Apple Mac datoriem, iekļuvusi otrajā vietā starp populārākajām maksas Mac aplikācijām.

Kā stāsta aplikācijas izstrādātājs Gustavs Cīrulis, Characters ir maza aplikācija, kas izveidota, lai varētu ērti izmantot īpašos teksta simbolus, piemēram, ©, ½ un citus.

Aplikācija ir domāta rakstniekiem, dizaineriem un programmētajiem, kam regulāri nākās izmantot šos simbolus. Savukārt programmētājiem ir iespēja konkrēto simbolu nokopēt arī kā kodu, ko var izmantot programmēšanā, skaidro G. Cīrulis.

«Šis lielā mērā bija eksperiments, lai saprastu, kā tas ir - izstrādāt mac aplikāciju un attīstīt tās mārketingu,» viņš skaidro. Aplikācija populārāko vidū iekļuvusi pirms nedēļas, kad par Characters uzrakstīja macstories.net un vēlāk arī macworld.com

«Tad sākās tāds kā lavīnas efekts, jo pēkšņi piebira pilns epasts ar cilvēku atsauksmēm, ieteikumiem un vēl citi blogi sāka rakstīt savus pārskatus,» norāda G. Cīrulis. «Interesanti, ka šiem blogiem rakstīju jau tad, kad izlaidām aplikāciju 2012. gada jūnijā, bet tad šo ziņu nepublicēja. Visticamāk, kāds aplikāciju ieteica macstories.net redaktoram,» viņš pieļauj, piebilstot, ka tas pierāda, cik ļoti liels spēks ir tam, kad ir labs produkts un cilvēki to iesaka saviem draugiem - tā tas izplatās, līdz sasniedz kādu, kas to var pastāstīt ļoti lielai auditorijai.

Patlaban speciālisti gatavo jau nākamo aplikāciju - Inboard. Tā ir aplikācija, kas galvenokārt domāta dizaineriem un projektu vadītājiem, kas regulāri taisa ekrānšāviņus ar dažādām interesantām idejām, ko var izmantot kā iedvesmu vēlāk. Inboard palīdz šos ekrānšāviņus organizēt, lai tad, kad nepieciešams, tos var viegli atrast. 

Dalies ar šo rakstu