Latviete radījusi interaktīvu miega segu bērniem

2015. gada 24. septembris plkst. 13:09
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Dizainere Ieva Petkune radījusi interaktīvu Zvaigžņu segu bērniem, kas tiek vadīta ar mobilās lietotnes palīdzību, izmantojot bluetooth, teikts paziņojumā medijiem.

Tajā ir ietverti 10 dzejoļi par 10 zvaigznāju nosaukumiem, katrs zvaigznājs ir veltīts vienam dzīvniekam: lielajam sunim, gulbim, ķirzakai, lauvai, zaķim, vilkam, čūskai, lielajam lācim, mazajam lācim un lapsiņai. Vakarā, pirms gulētiešanas, bērns viens pats vai kopā ar vecākiem mobilajā lietotnē var izvēlēties vienu no segā attēlotajiem zvaigznājiem un iedegt zvaigznes, kuras iemirdzas segā. Bērnam šīs zvaigznes ir jāatrod un jāatver. Pēc dzejoļu lasīšanas, gaisma paliek arvien blāvāka, līdz automātiski 30 minūšu laikā izdziest pavisam.

«Ideja par šāda produkta izveidi radās, studējot Erasmus apmaiņas programmā Lielbritānijā, kur iepazinu emocionāli noturīga dizaina konceptu. Domājot, kam un kādu produktu izstrādāt, apstājos pie bērniem, kuriem pirmajos dzīves gados pieķeršanās lietām ir ļoti izteikta. Tā radās Zvaigžņu sega jeb iespējamais risinājums problēmai, ar kuru saskaras ļoti daudzi bērni, – bailēm no tumsas,» stāsta I.Petkune.

Zvaigžņu sega ir roku darbs, šūta no baltas un tumšzilas krāsas vilnas auduma. Katrā segas zvaigznē ir iestrādāta 3mm maza LED gaismas diode, kas bērna vai pieaugušā pieskārienam nav jūtama.

I.Petkunes izgudrojums tiks prezentēts Rīgas starptautiskajā dizaina izstādē Design Isle 2015, kas jau no 2. līdz 4. oktobrim notiks Ķīpsalā.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds