Latvija atbalstītu ES cukura kvotas palielināšanu ar nosacījumu, ja varētu atsākt cukura ražošanu

2011. gada 18. maijs plkst. 18:11
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Polija pieprasījusi palielināt ES cukura kvotas, jo ES dalībvalstīs cukura ražošana nenodrošina patēriņu un iztrūkumu ES sedz, cukuru importējot.

Šādu pieprasījumu izskatījusi Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē, kurā Latviju pārstāvēja Zemkopības ministrijas (ZM) parlamentārais sekretārs Armands Krauze.

Jāatgādina, ka savulaik ES dalībvalstu ministri pieņēma lēmumu, ka jāveic reforma un ES cukura ražošanas kvota ir jāsamazina. Latvija uzskata, ka šī reforma ir jāturpina ar tālāku ES cukura sektora liberalizāciju un ražošanas kvotu atcelšanu, lai perspektīvā ES cukura sektors kļūtu konkurētspējīgs. Kvotu atcelšana 2015. gadā dotu iespēju arī Latvijai atsākt cukura ražošanu un realizēt produkciju brīvā tirgū bez ierobežojumiem.

«Vairākas valstis, tai skaitā Latvija, reformas gaitā ir pārtraukušas cukura ražošanu, tāpēc mēs nevaram atbalstīt priekšlikumu, kas nedod nekādu iespēju Latvijai. Mēs varētu piekrist kvotu palielināšanai tikai tad, ja Latvijai un citām dalībvalstīm, kas agrāk ražoja cukuru un kurām šobrīd vairs nav kvota, tā tiktu atjaunota un šīs valstis varētu atsākt ražošanu jau tagad. Kā zināms, Latvijā ir lauksaimnieki, kuri vēlas atsākt cukurbiešu audzēšanu un cukura ražošanu,» ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē uzsvēra ZM parlamentārais sekretārs Armands Krauze.

Sanāksmē vairākas dalībvalstis izteicās par kopējās ES kvotas palielināšanu, tomēr vairums dalībvalstu nepiekrita šim priekšlikumam, tālab ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padome lēmumu nepieņēma un priekšlikumu tikai uzklausīja.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds