Latvija atbalstītu ES cukura kvotas palielināšanu ar nosacījumu, ja varētu atsākt cukura ražošanu 

Polija pieprasījusi palielināt ES cukura kvotas, jo ES dalībvalstīs cukura ražošana nenodrošina patēriņu un iztrūkumu ES sedz, cukuru importējot.

Sandra Dieziņa, 18.5.2011

Šādu pieprasījumu izskatījusi Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē, kurā Latviju pārstāvēja Zemkopības ministrijas (ZM) parlamentārais sekretārs Armands Krauze.

Jāatgādina, ka savulaik ES dalībvalstu ministri pieņēma lēmumu, ka jāveic reforma un ES cukura ražošanas kvota ir jāsamazina. Latvija uzskata, ka šī reforma ir jāturpina ar tālāku ES cukura sektora liberalizāciju un ražošanas kvotu atcelšanu, lai perspektīvā ES cukura sektors kļūtu konkurētspējīgs. Kvotu atcelšana 2015. gadā dotu iespēju arī Latvijai atsākt cukura ražošanu un realizēt produkciju brīvā tirgū bez ierobežojumiem.

«Vairākas valstis, tai skaitā Latvija, reformas gaitā ir pārtraukušas cukura ražošanu, tāpēc mēs nevaram atbalstīt priekšlikumu, kas nedod nekādu iespēju Latvijai. Mēs varētu piekrist kvotu palielināšanai tikai tad, ja Latvijai un citām dalībvalstīm, kas agrāk ražoja cukuru un kurām šobrīd vairs nav kvota, tā tiktu atjaunota un šīs valstis varētu atsākt ražošanu jau tagad. Kā zināms, Latvijā ir lauksaimnieki, kuri vēlas atsākt cukurbiešu audzēšanu un cukura ražošanu,» ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē uzsvēra ZM parlamentārais sekretārs Armands Krauze.

Sanāksmē vairākas dalībvalstis izteicās par kopējās ES kvotas palielināšanu, tomēr vairums dalībvalstu nepiekrita šim priekšlikumam, tālab ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padome lēmumu nepieņēma un priekšlikumu tikai uzklausīja.

No šīs sadaļas

Vislielākais cenu pieaugums pārtikai Baltijas galvaspilsētu veikalos šī gada pirmajā ceturksnī...

Šogad pirmajā ceturksnī populārākais alus Latvijā bija alus darītavas Cēsu alus ražotais...

Lielākais saldējuma ražotājs Latvijā A/S Rīgas piena kombināts (RPK) papildinājis zīmola Ekselence...

Pirmajā ceturksnī akcīzes nodoklis par alkoholiskajiem dzērieniem (neieskaitot alu) iekasēts Ls...

Piena produktu eksports šā gada 1. ceturksnī pieaudzis par 64 %....

Latvijas lielākā alus darītava Aldaris Tradicionālās kolekcijas izveidē ieguldījusi 200 tūkstošus...

Par padomes priekšsēdētāju pārvēlēts Valdis Grimze, bet par viņa vietnieku - Mhitars...

Šogad gaļas pārstrādes uzņēmumam Rīgas miesnieks, visticamāk, būs jāpalielina produkcijas...

Darbu sākusi virtuālā Nautimus Vīna skola....

Ja Trikātas siers nebūtu pats izstājies no Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS),...