Latvijā bagātākās sievietes – Lipmane, Kaca un Lībane-Šķēle

2011. gada 05. maijs plkst. 12:50
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas bagātākās sievietes šogad ir zāļu ražotāja Grindeks akcionāra Kirova Lipmana dzīvesbiedre Anna Lipmane, kompāniju Triatels un Telekom Baltija līdzīpašniece Ludmila Kaca un politiķa Andra Šķēles sieva Kristiāna Lībane–Šķēle, liecina žurnāla VIP Lounge publicētais Baltic Screen sadarbībā ar Lursoft un Laika Stars veiktais pētījums.

Lipmanes Grindeks akciju paketes vērtība ir 22 milj. Ls, Kacas īpašumu kopējā vērtība ir 13 milj. Ls, bet Lībanes–Šķēles īpašumu vērtība tiek lēsta desmit miljonu latu apmērā.

Andra Šķēles un viņa ģimenes – divu meitu un jaunās dzīvesbiedres – «redzamo īpašumu» (to, kuri nav noslēpti ārzonu kompānijās un uz piesegpersonu vārda) kopējā vērtība ir vismaz 53 milj. Ls. Tas izriet no VIP Lounge publicētā Latvijas 100 bagātāko sieviešu saraksta, kura pirmajā desmitniekā ir veselas trīs Šķēļu ģimenes pārstāves, raksta pietiek.com.

Saskaņā ar oficiālajiem reģistriem un paša amatpersonas deklarāciju Saeimas deputāts A. Šķēle ir būtiski trūcīgāks par pārējām savas ģimenes loceklēm, - papildus nepilna pusmiljona latu uzkrājumiem un aizdotiem 18,5 milj. Ls viņam personiski pieder vēl tikai līdzdalība iespaidīgajā Dzirnavu un Tērbatas ielas nekustamā īpašuma projektā, kas pārņemts no neveiksmīgā advokāta Jāņa Lozes.

Šiem īpašumiem vēl pieskaitot klāt A. Šķēles bēdīgi slavenā vekseļa 600 tūkst. dolāru nominālvērtību un aptuveni piecus miljonus eiro vērto Mākoņu savrupmāju, kas formāli Šķēlem nemaz nepieder un kuru viņš saskaņā ar savu amatpersonas deklarāciju it kā tikai lietojot, kopējā deputāta īpašumu vērtība vienalga nepārsniedz 25-27 milj. Ls.

Ja ticēt tikai oficiālajiem reģistriem, Šķēļu ģimenes daiļais dzimums uzņēmējdarbībā izrādījies veiksmīgāks par trīskāršo ekspremjeru: kā izriet no VIP Lounge publicētā Latvijas 100 bagātāko sieviešu jaunā saraksta, Šķēles dzīvesbiedres un abu meitu īpašumu kopvērtība saskaņā ar Lursoft datu bāzu datiem un korporatīvo finanšu kompānijas Laika Stars aplēsēm ir vismaz 28 milj. Ls.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām