Latvijā būs 30 jauni Omniva pakomāti

Autors: LETA--BNS
2017. gada 22. augusts plkst. 14:20

Igaunijas valsts pasta un loģistikas kompānija Eesti Post, kas strādā ar zīmolu Omniva, šoruden plāno paplašināt pakomātu tīklu Baltijas valstīs gandrīz par pusi, tostarp Latvijā paredzēts uzstādīt 30 jaunus pakomātus.

Eesti Post paziņojusi, ka Igaunijā tiks uzstādīti 10 jauni pakomāti, Latvijā - 30, bet Lietuvā - 25 jauni pakomāti. Turklāt vairākiem jau esošajiem pakomātiem tiks palielināta kapacitāte, un kopumā Omniva pakomātu tīkls paplašināsies par 46%.

Omniva pakomātu tīkla menedžeris Tanels Rauns norādījis, ka pieprasījuma pēc pakomātiem pieauguma galvenais iemesls ir straujā e-komercijas attīstība.

«E-komercijas pieaugums, īpaši tas attiecas uz pārrobežu e-komerciju, bijis tik straujš, ka vairāki no esošajiem pakomātiem ir izrādījušies par mazu, lai apkalpotu pieaugošo sūtījumu skaitu,» sacījis Rauns.

Pašlaik Eesti Post Baltijas valstīs 120 apdzīvotās vietās ir 276 pakomāti ar 33 000 skapīšiem. Nākamo piecu gadu laikā kompānija pakomātu tīkla attīstībā plāno investēt vairāk nekā 20 miljonus eiro, un pakomātu skaits šajā laika posmā palielināsies vairākkārt.