Latvijā ceturtais ātrākais internets pasaulē, piektajā vietā - Šveice

2013. gada 24. aprīlis plkst. 12:14
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Pērnā gada ceturksnī ātrākais internets pasaulē bija Dienvidkorejā (vidējais interneta ātrums 14 Mbit/s) un Japānā (10,8 Mbit/s), kam sekoja Honkonga (9,3 Mbit/s) un Latvija (8,9 Mbit/s), liecina Akamai dati. Piektajā vietā bija Šveice (vidējais ātrums 8,7 Mbit/s), kam sekoja Nīderlande (8,6 Mbit/s), Čehija (8,1 Mbit/s), ASV (7,4 Mbit/s), Zviedrija (7,3 Mbit/s) Somija (7,1 Mbit/s). Kopumā vidējais interneta ātrums pasaulē bija 2,9 Mbit/s.

Savukārt, pēc vidējā maksimālā ātruma datiem, pirmajā vietā pasaulē bija Honkonga (57,5 Mbit/s), kam sekoja Dienvidkoreja (49,3 Mbit/s), Japāna (44,8 Mbit/s), Rumānija (42,6 Mbit/s), bet Latvija (39,4 Mbit/s) ieņēma piekto vietu.

Sestajā vietā bija Singapūra (34,5 Mbit/s), Šveice (34,2 Mbit/s), Bulgārija (33,6 Mbit/s), Beļģija (33,4 Mbit/s), Izraēla (32,2 Mbit/s). ASV attiecīgais rādītājs ir 31,5 Mbit/s un ASV ieņem 13.vietu. Kopumā vidējais ātrākais ātrums pasaulē šajā laika posmā bija 16,6 Mbit/s.

Pērn rudenī, atklājot datu pārraides ceļu Baltic Highway, kas ir Latvijas, Vācijas un Krievijas telekomunikāciju uzņēmumu – Lattelecom, Deutsche Telekom un MegaFon kopīgi realizētais projekts, Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis norādīja, ka pārraides ceļš palīdzēs Latvijai iekļūt top trīs valstu vidū, kurās ir ātrākais internets pasaulē.

Baltic Highway nodrošina augstākās kvalitātes datu pārraidi caur Baltijas valstīm, Poliju un Vāciju ar pagarinājumu uz Krievijas reģionu. Projekta realizētāji kā lielākos ieguvumus no projekta min ātrumu, jaudu un minimālu aizturi datu pārraidē.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām