Latvijā dārzeņu audzētāji ievāc pirmās tomātu ražas

2011. gada 21. aprīlis plkst. 12:08
Autors: BNS
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Latvijas dārzeņu audzētāji sāk novākt pirmās tomātu ražas. Biedrības Latvijas Dārznieks valdes priekšsēdētājs un dārzeņu audzētāja Sabiedrība Mārupe siltumnīcu kombināta vadītājs Jānis Bērziņš klāstīja, ka dažos lielveikalos, iespējams, jau Lieldienās varēs iegādāties šogad pirmos Latvijā audzētos tomātus.

«Mārupē gan vēl nebūs,» aģentūrai BNS atzina Bērziņš, taču informēja, ka dažas audzētavas, kas ir agrāk iegādājušās tomātu stādus no Somijas, jau sāk vākt pirmās tomātu ražas. Vienlaikus dārzeņu audzētājs norādīja, ka pirmās ražas ir nelielas, tāpēc tās tiek sadalītas lielveikalu ķēdēm un tiek tirgotas tikai dažās lielākajās tirdzniecības vietās. «Ja būs, tad būs kādā no lielākajiem lielveikaliem,» minēja Bērziņš.

Jēkabpils dārzeņu audzētāja Rītausma galvenā grāmatvede Vineta Sūnekle pastāstīja, ka uzņēmums jau šonedēļ novācis pirmo tomātu ražu. «Rīgas lielajiem veikaliem vēl nevedam, bet tepat Jēkabpils veikaliņiem piegādājam,» sacīja Sūnekle un paskaidroja, ka pagaidām raža ir neliela. «Lielās tomātu ražas gaidāmas pēc nedēļas, divām – tas atkarīgs no laika apstākļiem,» uzsvēra Rītausmas pārstāve.

Pēc Sūnekles teiktā, tomātu cenas šogad ir tādas pašas kā pērn.

Arī zemnieku saimniecības Kliģēni vadītājs Aleksandrs Raubiško apliecināja, ka saimniecībā sākta pirmo gatavo tomātu novākšana. Tiesa, nogatavojušies pagaidām ir pavisam nedaudz tomātu. «Nogatavojušies ir tie, kas gadījušies siltākā vietā, bet to pagaidām ir nedaudz. Īstais ražas laiks sāksies pēc nedēļas,» norādīja dārzeņu audzētājs, taču piebilda, ka gadījumā, ja no novāktajiem tomātiem kas paliks pāri, tie tiks piegādāti veikaliem.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām