Ekonomika

Latvijā elektroenerģijas vidējā cena samazinājusies

Žanete Hāka, 10.04.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pagājušajā nedēļā vidējā cena Baltijas valstīs kopumā ir samazinājusies par 1% līdz 30,52 EUR/MWh, bet ir novērojamas atšķirīgas cenu tendences, informē AS Latvenergo.

Igaunijā cena samazinājusies līdz 29,91 eiro/MWh, savukārt Latvijā un Lietuvā - līdz 30,83 EUR/MWh.

Latvijā ir samazinājusies ūdens pietece un attiecīgi izstrāde Daugavas HES kaskādē, savukārt Lietuvā saglabājās pārvades starpsavienojumu ierobežojumi no Polijas, Baltkrievijas un Kaļiņingradas.

Siltāku laikapstākļu ietekmē reģionā turpina samazināties elektroenerģijas patēriņa un izstrādes apjomi, visās Baltijas valstīs kopumā patērējot 472 GWh elektroenerģijas, kas ir par 3% mazāk nekā nedēļu iepriekš, bet izstrādājot 406 GWh elektroenerģijas, kas ir par 13% mazāk nekā nedēļu pirms. Lielākais patēriņa apjoma kritums novērojams Igaunijā, - par 5% līdz 157 GWh.

Lietuvā patēriņa apjoms samazinājies par 3% līdz 180 GWh, bet Latvijā par 1% līdz 136 GWh. Izstrādes apjomi, savukārt, Latvijā samazinājušies par 15% līdz 170 GWh, Igaunijā par 13% līdz 204 GWh, bet Lietuvā par 7% līdz 33 GWh. Relatīvi straujais izstrādes apjoma kritums attiecībā pret patērēto elektroenerģijas apjomu pasliktinājis reģiona izstrādes un patēriņa bilanci, aizvadītajā nedēļā saražojot 86% no kopējā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Šī bilance joprojām saglabājas negatīva arī Lietuvai, saražojot vien 18% no valstī patērētā elektroenerģijas apjoma, kamēr Latvija spējusi saražot par 25% vairāk elektroenerģijas, bet Igaunija – par 30% vairāk elektroenerģijas nekā patērēts.