Latvijā gada griezumā lielākais ražotāju cenu kāpums ES

2012. gada 03. maijs plkst. 16:08
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šā gada martā, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, ražotāju cenas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs palielinājās par 3,8%, eirozonā par 3,3%, savukārt lielākais ražotāju cenu pieaugums gada griezumā ES vērojams Latvijā, kur tās palielnājušās par 10%, liecina ES statistikas biroja Eurostat jaunākie dati.

Vienīgā valsts, kurā ražotāju cenas gada laikā samazinājušās, ir Zviedrija – tur ražotāju cenas sarukušas 0,5% apmērā, bet visās pārējās valstīs, par kurām pieejama informācija, palielinājās.

Kā jau minēts, lielākais pieaugums gada salīdzinājumā fiksēts Latvijā - par 10%, tāpat ievērojams ražotāju cenu kāpums gada griezumā vērojams Kiprā (+8,8%) un Ungārijā (+7,4%). Lietuvā ražotāju cenas gada salīdzinājumā palielinājās par 7,3%, bet Igaunijā par 4,4%.

Ražotāju cenas Latvijā šā gada martā, salīdzinot ar februāri, palielinājās par 0,1%, kas, savukārt, ir mazākais pieaugums no visām ES dalībvalstīm, par kurām pieejama informācija.

Līdzīgi kā Latvijā par 0,1% ražotāju cenas palielinājušās arī Somijā un Maltā, savukārt lielākais ražotāju cenu pieaugums saskaņā ar Eurostat datiem ir bijis Lielbritānijā un Grieķijā (+1,2%), Lietuvā (+1,1%) un Kiprā (+1,0%).

Ražotāju cenas martā pieauga visās valstīs, izņemot Zviedriju, Austriju un Ungāriju, kur tika reģistrēta attiecīgi 0,5%, 0,1% un 0,1% ražotāju cenu lejupslīde.

Kaimiņvalstī Igaunijā ražotāju cenas martā palielinājušās par 0,4%.

Visās ES dalībvalstīs ražotāju cenas martā, salīdzinot ar februāri, palielinājās par 0,6%, bet eirozonā - par 0,5%. 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām