Latvijā grasās sākt šķidro kristālu briļļu ražošanu

2012. gada 03. augusts plkst. 8:30
Autors: nozare.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Optikas preču vairumtirdzniecības un progresīvo briļļu lēcu ražotāja SIA Liko-R plāno paplašināt savu eksporta tirgu uz Zviedriju, Krieviju un Baltkrieviju, kā arī turpina sarunas ar Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) esošo uzņēmumu Pixel Optics, lai, iespējams, jau nākamgad Baltijā ieviestu pasaulē pirmās elektroniski fokusējošās brilles EmPower stāsta SIA Liko-R vadītājs Linards Kovaļevskis.

Progresīvās briļļu lēcas, kas tiek izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma, no citām briļļu lēcām atšķiras ar to, ka tās nav paredzētas masveida ražošanai. Piemēram, cilvēks var izmantot divas brilles - vienas, lai labāk redzētu tālumā, otras - lasīšanai. Pircējiem ir pieejamas arī tā sauktās bifokālās briļļu lēcas, kurās vizuāli ir redzams nodalītais lēcas lodziņš, kas paredzēts lasīšanai. Taču progresīvajās briļļu lēcās šie risinājumi ir apvienoti. Proti, pēc būtības tās veic to pašu funkciju, bet uz lēcas šī pāreja nav redzama.

Patlaban sāk parādīties arī pirmie prototipi briļļu lēcām, kurās ir iestrādāti šķidrie kristāli. Šādu produktu piedāvā ASV uzņēmums PixelOptics, kas ir patentējuši šo tehnoloģiju un piedāvā šāda veida brilles ASV tirgū jau no 2011.gada augusta. Tās ir pasaulē pirmās elektroniski fokusējošās brilles - EmPower. «Liko-R ar šo uzņēmumu jau ir nodibinājuši kontaktus. Šī gada pavasarī jau bija plāns piedāvāt šīs briļļu lēcas arī Eiropā, sākot ar Francijas tirgu. Taču patlaban viņiem ir iekavējusies šī produkta ieviešana Eiropā.

Taču noteikti zinām, ka tad, kad šis produkts nonāks līdz Baltijai, Liko-R būs pirmie un vienīgie, kas piedāvās šāda veida brilles Baltijā.»

L. Kovaļevskis cer, ka produkta ienākšana varētu notikt nākamā gada laikā. Bet tas ir atkarīgs no PixelOptics jaunās ražotnes darba ASV, kā arī no gala patērētāju apkopotajām atsauksmēm par produktu, kas nāk galvenokārt no ASV tirgus.

Liko-R līdzdalība šādā projektā izpaudīsies šādi: «Liko-R būs pieejami briļļu ietvari, kuros jau būs visi vajadzīgie savienojumi. Optikas veikalos tādu ietvaru nebūs, tur būs tikai ietvaru paraugi, no kuriem klients varēs izvēlēties sev atbilstošāko.

Tāpat mums būs arī briļļu lēcu sagataves, kurās jau būs šķidrais kristāls. Liko-R laboratorijā vēl būs jāveic šo lēcu apstrāde. Sākumā šis produkts varētu būt diezgan dārgs, jo patlaban ASV tirgū šādas brilles maksā aptuveni 1200 ASV dolāru (686 latus).»
Ražošanas iekārtās ieguldīti 680 000 eiro (478 000 latu). Finansējumu uzņēmums saņēma 2006.gadā, iesniedzot projektu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) grantu shēmas Atbalsts komercdarbības infrastruktūras modernizācijai apakšprogrammā Komercdarbības pilnveidošana atbilstoši standartu prasībām.

SIA Liko-R dibināts 1993.gadā. Uzņēmums darbojas optikas preču nozarē, ražo briļļu lēcas un nodarbojas ar optikas preču vairumtirdzniecību. Sākotnēji uzņēmuma galvenais darbības virziens bija Itālijas firmas 'Luxottica Group' ražoto briļļu ietvaru un saulesbriļļu kolekciju izplatīšana Baltijā. 2005.gadā ''Liko-R'', turpinot uzņēmuma darbību, attīstīja pasūtāmo briļļu lēcu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu.

SIA Liko-R nodarbina 11 cilvēkus. Uzņēmuma īpašnieks ir Linards Kovaļevskis. Kā liecina Firmas.lv informācija, Liko-R apgrozījums 2010.gadā bija 526 506 lati, savukārt 2011.gadā apgrozījums bija 570 552 lati. 2011.gadā uzņēmums strādāja ar zaudējumiem - 36 805 lati, 2010.gadā uzņēmuma zaudējumi bija 18 389 lati. SIA Liko-R pamatkapitāls ir 71 000 latu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām