Latvija ieguldīs naudu satiksmes uzlabošanā ar Krievijas lielpilsētām

2009. gada 01. jūlijs plkst. 14:30

Tuvākajos pāris gados Latvija plāno investēt ap 300 milj. eiro dzelzceļa posma Rīga — Sanktpēterburga modernizācijā un ātrgaitas šosejas Rīga — Maskava izveidē, ziņo dp.ru.

Transporta satiksmes uzlabošanas jautājumus ar Krieviju kārtējo reizi pārrunājis ekonomikas ministrs Artis Kampars savas vizītes laikā Sanktpēterburgā. Viņš informējis, ka Latvija tuvākajos divos gados minētajos projektos investēs 300 milj. eiro, bet darbi Latvijas pusē sākšoties jau šogad. No Krievijas puses gan nav saņemta nekāda atbilde par to, ko Krievija darīs transporta satiksmes paātrināšanā un uzlabošanā ar Latviju, izņemot dažu sevišķi bedrainu posmu rekonstrukciju autoceļam Rīga — Maskava.
Pašlaik vidējais kustības ātrums dzelzceļa posmā Rīga — Sanktpēterburga ir ap 50 km/h, to plānots palielināt līdz 120 km/h. Tāpat plānots arī apvienot Latvijas Krievijas dzelzceļa muitas punktus, lai kravas netiktu kontrolētas divreiz, informējis LDZ Cargo.

Savukārt autoceļa Rīga — Maskava uzlabošana ļautu tranzīta kravas ievest caur Igaunijas vai pašas Krievijas ostām, kas sanākot izdevīgāk nekā pašreizējie Somijas pakalpojumi.
60% no Latvijas dzelzceļa kravām veido naftas produktu tranzīts, akmeņogles, metāli utml. 2009. gada 5 mēnešos LDZ Cargo apgrozījums sarucis tikai par 1%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.