Latvija ievieš vīzu atvieglojumus Baltkrievijas pilsoņiem

2011. gada 22. janvāris plkst. 12:49
Autors: Db.lv
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ārlietu ministrija ir pieņēmusi lēmumu noteikt vīzu režīma atvieglojumus Baltkrievijas pilsoņiem. Tādējādi, sākot ar 24. janvāri, Baltkrievijas pilsoņi, kas iesniedz dokumentus ilgtermiņa vīzas pieprasīšanai Latvijas diplomātiskajās pārstāvniecībās Baltkrievijā, tiks atbrīvoti no valsts nodevas samaksas par vīzas pieprasīšanai nepieciešamo dokumentu izskatīšanu.

Ministrja skaidro, ka šāds lēmums pieņemts lai sekmētu cilvēku savstarpējos kontaktus, pilsoniskās sabiedrības un demokrātisko institūciju nostiprināšanos, kā arī ievērojot Eiropas Savienības ierosmi atbalstīt Baltkrievijas iedzīvotājus.

Līdzīgus lēmumus pēdējā laikā pieņēmušas arī vairākas citas Eiropas Savienības dalībvalstis. Vienlaikus ES dalībvalstis apsver iespēju noteikt iebraukšanas ierobežojumus Savienības valstīs virknei Baltkrievijas amatpersonu, kuras var būt saistītas ar Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu organizāciju un 19. decembra opozīcijas mītiņa vardarbīgu izklīdināšanu un dalībnieku turēšanu apcietinājumā, norāda ministrija.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām