Zigmārs Rasšcevskis

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Latvijā izveidotā Clusterpoint paplašina darbību Ziemeļamerikā 

Clusterpoint, NoSQL datubāžu pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina datubāzes kā pakalpojumu (DBAAS), paziņojis par produkta Clusterpoint 3.0 ieviešanu Ziemeļamerikas tirgū un jauna serveru klastera atklāšanu Dalasā, Teksasā. Latvijā izveidotā kompānija paplašinās, savu tehnoloģiju piedāvājot mazajiem un vidējiem Ziemeļamerikas uzņēmumiem, liecina medijiem sniegtā informācija.

Lelde Petrāne, 2015. gada 23. jūlijs plkst. 8:18

Mūsdienās uzņēmumiem un organizācijām nepieciešams pārstrādāt un analizēt lielu datu daudzumu reālajā laikā. Lai šo nepieciešamību spētu nodrošināt, Clusterpoint iepazīstināja ar Clusterpoint 3.0, mākoņbāzētu NoSQL datubāzi, kas ļauj uzņēmumiem palielināt skaitļošanas jaudas un reālā laikā reaģēt uz datubāzes pieprasījumiem, neskatoties uz datu apjomu. Datubāze atļauj katram pieprasījumam nepieciešamo skaitļošanu sadalīt starp simtiem serveru, neprasot iepriekš rezervēt šīs skaitļošanas jaudas.

Ziemeļamerika ir tirgus, kas datubāžu nodrošinājumā tīko pēc liela izmēra sadalītās skaitļošanas jaudas savam aizvien pieaugošajam informācijas apjomam, bet uzņēmumiem, veidojot pašiem savu serveru platformu vai izmantojot tradicionālos datubāžu pakalpojuma sniedzējus, var rasties ļoti augstas izmaksas. Lai nodrošinātu savu pakalpojumu pieejamību iespējami lielākam klientu skaitam, Clusterpoint serveru iekārtas ir stratēģiski novietotas valsts vidienē, skaidro kompānijā.

«Mūsu misija ir paātrināt ar datu apstrādi saistīto skaitļošanu. Tieši datubāze šajā procesā mūsdienās spēlē centrālo lomu,» norāda Zigmārs Rasšcevskis, Clusterpoint izpilddirektors. «Uzņēmumi, kuri uztur paši savas datubāzes, saskaras ar divām nopietnām problēmām tiem pieejamās aparatūras dēļ - ierobežota kapacitāte un ātruma ierobežojumi. Mēs esam izveidojuši mākoņbāzētu datubāzes servisu. Mākonī uzņēmuma datubāzes pieprasījums var tikt atbildēts paralēli strādājot simtiem serveru, ievērojami samazinot apkalpošanas laiku.»

Clusterpoint šobrīd pieder divi serveru klasteri, kas nodrošina datubāžu pakalpojumu pasaules klientiem. Viens no tiem atrodas Eiropā un otrs ir jaunatvērtais klasteris Ziemeļamerikā. 

Dalies ar šo rakstu!