Latvijā katra trešā automašīna nav droša

2007. gada 09. novembris plkst. 10:30
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Apkopojot akcijas Pārbaudi auto un esi drošs! rezultātus, konstatēts, ka vairāk nekā trešajai daļai automašīnu bija nepieciešams novērst dažādas tehniskas problēmas. Rezultāti liecina, ka 31% pārbaudīto automašīnu riepu protektoru kvalitāte neatbilda nekādiem drošības standartiem.

Akcijas laikā ikvienam autobraucējam Latvijas lielākajās pilsētās pie lielveikaliem Maxima bija iespēja bez maksas pārbaudīt ārējās apgaismes ierīces, drošības komplektu, vējstiklu slotiņu darbības kvalitāti, kā arī riepu protektoru nodilumu.

Rezultāti liecina, ka 31% pārbaudīto automašīnu riepu protektoru kvalitāte neatbilda nekādiem drošības standartiem un pārvietošanās ar šādām riepām nopietni apdraud braucēju drošību un veselību. 29% automašīnu bija neprecīzi noregulētas tuvās un tālās gaismas, 20% bija nepieciešams mainīt vējstiklu slotiņas, bet 24% automašīnu nebija aprīkotas ar drošības komplektu.

„Ņemot vērā to, ka nereti tieši automašīnu tehniskais stāvoklis ir viens no satiksmes negadījumu cēloņiem, ikviens, kurš nav pārliecinājies par savas automašīnas tehnisko atbilstību ziemas apstākļiem, var ietekmēt kopējo ceļu satiksmes drošības statistiku,” uzsver akcijas rīkotājs, lielveikalu tīkla Maxima sabiedrisko attiecību speciālists Ivars Andiņš.

Kā galvaspilsētā, tā pārējās Latvijas lielākajās pilsētās, kurās tika veikta automašīnu tehniskās drošības pārbaude, kopumā 29% mašīnu bija jānoregulē ārējās apgaismes lukturi, bet 3% tie nedarbojās vispār. 31% pārbaudīto automašīnu nav darbojies kāds no aizmugurējiem miglas lukturiem, bet 6% automašīnu eksperti konstatēja, ka nedarbojas neviens no aizmugurējiem miglas lukturiem.

Salīdzinoši nelielam skaitam automašīnu – 2% – tika konstatēts tāds bīstams bojājums kā bremžu signāluguņu nedarbošanās, bet 1% pārbaudīto mašīnu nestrādāja kāds no pagrieziena signāliem.

Veicot automašīnu riepu protektoru pārbaudi, 31% automašīnu riepu stāvokli eksperti uzskatīja par neatbilstošu drošai braukšanai.

Pārbaudot automašīnas drošības komplektu – aptieciņu, avārijas trijstūri un ugunsdzēšamo aparātu, tika konstatēts, ka 22% automašīnu nebija aptieciņas, 19% - avārijas trijstūra un 30% - ugunsdzēšamā aparāta.

Ekspertiem apskatot vējstiklu slotiņu darbību, 20% automašīnu to mehānisms strādāja, neatbilstoši tehniskās drošības prasībām.

Ņemot vērā tuvojošos ziemai raksturīgos laika apstākļus, akcijas rīkotāji aicina pasteigties un pārliecināties par auto drošību tos autovadītājus, kas nav paguvuši pārbaudīt mašīnas. Tāpat autovadītāji tiek aicināti arī turpmāk laikus veikt savu spēkratu priekšlaicīgu sagatavošanu braukšanai ziemā.

Akciju rīkoja un aptaujas rezultātus apkopoja lielveikalu tīkls Maxima sadarbībā ar Gros auto grupa, Getz Bros & Co un OSRAM Latvija. Akcijas mērķis bija apzināt drošības situāciju uz Latvijas autoceļiem, jo, lai padarītu Latvijas autosatiksmi drošāku un negadījumu skaits uz ceļiem samazinātos, katram autoīpašniekam būtu jāpārliecinās par sava auto atbilstošu sagatavotību braukšanai pa apledojušiem un slideniem ceļiem, kā arī diennakts tumšajā periodā.

 

 


 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām