Latvijā lielākais jauno auto pieaugums

2007. gada 15. februāris plkst. 16:36
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Apkopota informācija par 2007. gada janvārī reģistrētajām jaunajām automašīnām Eiropas Savienībā (ES), Latvija pieaugums ES ir vislielākais, liecina Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas dati.

Salīdzinot 2007. un 2006. gadu, janvāra mēnesī reģistrēto automašīnu skaits Eiropā ir palielinājies par 1,1%. Vislielākais pieaugums bija novērojams Baltijas valstīs. Latvijā pieaugums bija 95,3%, Lietuvā - 62,8% un Igaunijā - 46,1%.

Vācijā jauno reģistrēto automašīnu skaits samazinājies par 10,5%. Francijā un Portugālē reģistrēto automašīnu skaits ir samazinājies attiecīgi par 8,4% un 7,5%.

Lielais automašīnu pieaugums Baltijas valstīs skaidrojams ar to pieejamību iedzīvotājiem. Latvijā tikai pavisam nesen radusies situācija, ka mašīnu var iegādāties jebkurš, kam ir regulāri mēneša ienākumi. Lielais līzingu kompāniju skaits ļauj cilvēkiem iegādāties preces kredītā bez darba izziņām un citiem dokumnetiem, tagad vajadzīga ir tikai pase, skaidro asociācija.

Visiecienītākais auto zīmols ir Volvo, to kā savu jauno braucamo izvēlējušies 23,2% Eiropas iedzīvotāju. Otrajā vietā ir Toyota - 20,05%, un trešajā vietā ierindojas Lexus - 19,8%.

Dalies ar šo rakstu