Latvijā novembrī bijis otrs lielākais rūpnieciskās ražošanas kāpums ES 

Latvijā novembrī salīdzinājumā ar 2015.gada priekšpēdējo mēnesi bija otrs lielākais rūpnieciskās ražošanas pieaugums Eiropas Savienībā (ES), liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas pārvaldes "Eurostat" dati, kas apkopoti par 23 ES dalībvalstīm.

LETA, 12.1.2017

Saskaņā ar tiem mūsu valstī rūpnieciskās ražošanas izlaide novembrī bija par 11% lielāka nekā šajā mēnesī 2015.gadā.

No ES dalībvalstīm, par kurām ir pieejami dati, lielāks nekā Latvijā rūpnieciskās ražošanas pieaugums bijis Īrijā (+14,6%), bet nedaudz mazāks Dānijā (+10,7%) un Igaunijā (+9,3%). Lietuvā rūpnieciskā ražošana novembrī bija par 1,6% lielāka nekā pirms gada.

Kopumā rūpnieciskās ražošanas kāpums novembrī gada izteiksmē tika reģistrēts 21 ES dalībvalstī, par kuru ir pieejami dati, bet kritums bijis divās valstīs: Maltā un Zviedrijā (abās valstīs -0,8%).

Arī mēneša izteiksmē rūpniecības produkcijas izlaides pieaugums novembrī reģistrēts 21 ES dalībvalstī, par kuru pieejami dati, bet divās valstīs reģistrēts samazinājums: Grieķijā un Portugālē (abās valstīs -0,9%).

Lielākais rūpniecības izlaides pieaugums novembrī salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri reģistrēts Īrijā (+16,3%), Dānijā (+4,6%), Horvātijā (+3,7%), Nīderlandē (+3,5%) un Latvijā (+2,8%). Igaunijā rūpnieciskā ražošana novembrī salīdzinājumā ar oktobri pieauga par 1,5%, bet Lietuvā kāpums bija par 1,1%.

ES dalībvalstīs kopumā novembrī salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi 2015.gadā rūpniecības produkcijas izlaide palielinājās par 3,1%, bet eirozonas valstīs pieaugums bija 3,2%. Mēneša izteiksmē rūpnieciskā ražošana ES pieauga par 1,6%, bet eirozonā - par 1,5%.

Gan mēneša, gan gada izteiksmē dati nav pieejami par Austriju, Beļģiju, Kipru, Luksemburgu un Slovākiju.