Latvijā novembrī bijis trešais lielākais rūpniecības ražotājcenu kritums ES

2017. gada 05. janvāris plkst. 17:53
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijā pērn novembrī salīdzinājumā ar 2015.gada priekšpēdējo mēnesi bija trešais lielākais rūpniecības ražotājcenu kritums Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, liecina ES statistikas pārvaldes Eurostat ceturtdien publicētie dati.

Latvijā - tāpat kā Slovākijā - rūpniecības ražotājcenas novembrī bija par 2,6% mazākas nekā 2015.gada priekšpēdējā mēnesī, bet lielāks kritums reģistrēts Luksemburgā (-6,5%) un Horvātijā (-2,7%).

Pērn novembrī salīdzinājumā ar šo mēnesi 2015.gadā ražotājcenu kritums reģistrēts 14 ES dalībvalstīs, bet pārējās 14 valstīs bijis pieaugums. Lielākais kāpums bijis Lielbritānijā (+4,4%), Beļģijā (+4,1%) un Zviedrijā (+3,2%). Igaunijā ražotājcenas novembrī bija par 1,8% lielākas nekā gadu iepriekš, bet Lietuvā pieaugums bijis par 0,2%.

Savukārt novembrī salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri rūpniecības ražotājcenas saruka septiņās ES dalībvalstīs: Horvātijā (-1,3%), Grieķijā un Lielbritānijā (abās valstīs -0,7%), Portugālē (-0,3%), Itālijā un Kiprā (abās valstīs -0,2%), kā arī Rumānijā (-0,1%).

Slovēnijā ražotājcenas saglabājās iepriekšējā mēneša līmenī, bet pārējās 20 ES dalībvalstīs novembrī mēneša izteiksmē reģistrēts ražotājcenu pieaugums. Lielākais ražotājcenu kāpums novembrī mēneša izteiksmē bijis Beļģijā un Īrijā (abās valstīs +1,4%), Igaunijā (+1,2%) un Polijā (+1,1%). Latvijā - tāpat kā Austrijā, Bulgārijā un Spānijā - mēneša izteiksmē novembrī ražotājcenas pieauga par 0,2%, bet Lietuvā - tāpat kā Slovākijā - tās bija par 0,5% lielākas nekā oktobrī.

ES dalībvalstīs vidēji ražotājcenas novembrī salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi 2015.gadā pieauga par 0,7%, bet eirozonā kāpums bija 0,1%. Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi ražotājcenas novembrī gan ES, gan eirozonā palielinājās par 0,3%. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām