Latvija pagājušajā nedēļā saražoja par 31% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja

2016. gada 05. decembris plkst. 16:29
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Aizvadītajā nedēļā līdz ar stabilu jaudas pārvades starpsavienojumu darbību elektroenerģijas cenu līmenis jau otro nedēļu pēc kārtas visās trīs Baltijas valstīs bija izlīdzinājies, informē AS Latvenergo.

Kopumā vidējā elektroenerģijas cena Baltijā pieauga līdz 37,33 EUR/MWh jeb par vidēji 2% ,salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un nedēļas stundās cenas pagājušonedēļ svārstījās no 22,26 EUR/MWh līdz 65,11 EUR/MWh.

Nelielo elektroenerģijas cenu kāpumu veicināja gan augstāks elektroenerģijas cenu līmenis kaimiņvalstīs, gan 17 % samazinājums pieejamajā jaudas pārvades kapacitātē no Baltkrievijas un Krievijas,  gan kāpums Baltijas valstu elektroenerģijas patēriņā, kas kopumā pieauga par vidēji 5 % – Latvijā par 3 % līdz 155 GWh, Lietuvā par 4 % līdz 216 GWh, bet Igaunijā par 6 % līdz 186 GWh.

Savukārt elektroenerģijas cenu kāpumu ierobežoja 11 % pieaugums Latvijas izstrādātās elektroenerģijas daudzumā, kur no kopējā 202 GWh apjoma būtisku pienesumu deva arī Rīgas termoelektrostaciju izstrāde, kas ar savu efektīvo darbību ierobežoja elektroenerģijas cenu pīķus un stabilizēja kopējo cenu līmeni.   

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 93 % no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Joprojām Lietuva bija vienīgā Baltijas valsts, kas darbojās ar deficītu, importējot 78 % no kopējā patēriņa. Latvija saražoja par 31 % vairāk nekā patērēja, bet Igaunija saražoja par 43 % vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.  

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds