Latvija panāk antidempinga nodevas ieviešanu Ķīnas stikla šķiedras precēm

2011. gada 10. augusts plkst. 15:20
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Trešdien stājusies spēkā Eiropas Padomes regula, ar kuru tiek noteikti galīgie antidempinga maksājumi konkrētu Ķīnas izcelsmes stikla šķiedras sieta audumu importam.

Stikla šķiedru sieta audums ir materiāls, kurš galvenokārt tiek izmantots kā nostiprinošs līdzeklis daudziem polimēru produktiem, sākot no automobiļu un datoru rezerves daļām un beidzot ar vējdzirnavu spārniem un tenisa raketēm, informē Ekonomikas ministrija (EM).

Pamatojoties uz 2010. gada 6. aprīlī vairāku ES stikla šķiedru ražotāju, tostarp Čehijas, Latvijas, Vācijas un Ungārijas, iesniegto prasību, 2010. gada 20. maijā tika uzsākta pārbaudes procedūra un šī gada 16. februārī ieviesti pagaidu antidempinga pasākumi attiecībā uz atsevišķu stikla šķiedras sieta audumu importu no Ķīnas.

Viens no antidempinga pārbaudes ierosinātājiem ir a/s Valmieras stikla šķiedra, kas kopā ar citiem trim ES ražotājiem veido 25% no ES saražotā attiecīgā produkta apjoma. Pārbaudes rezultātā Eiropas Komisija konstatējusi, ka Ķīnas pārbaudāmās preces imports par dempinga cenām rada būtiskus zaudējumus ES industrijai. Ņemot vērā pārbaužu rezultātus, ar 2011. gada 10. augustu Eiropas Komisija uz pieciem gadiem ir noteikusi galīgos antidempinga pasākumus 48,4% līdz 62,9% apmērā atsevišķu stikla šķiedras sieta audumu importu no Ķīnas.

Antidempinga maksājums ir maksājums, kas jāmaksā papildus ievedmuitai, un tā mērķis ir mazināt negodīgas tirdzniecības praksi un dempinga preču ietekmi uz tirgu. Līdz ar to var apgalvot, ka a/s Valmieras stila šķiedra būs vieglāk konkurēt ES tirgū ar attiecīgajām Ķīnā ražotām precēm.

Dalies ar šo rakstu