Auto

Latvijā pērn reģistrēti gandrīz 900 luksusa auto

Lato Lapsa, pietiek.com, speciāli DB, 27.01.2016

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijā pērn esot reģistrētas tikai 77 jaunas luksusa klases automašīnas, tā aizvadītajā nedēļā paziņoja Latvijas Auto asociācija. Reālā situācija tomēr būtiski atšķiras, – DB apkopotie Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) dati rāda, ka pērn Latvijā reģistrēts gandrīz 12 reižu vairāk tādu 2013.–2015. gada izlaiduma automašīnu, kas atbilst Valsts ieņēmumu dienesta (VID) uzskatam par luksusa auto

Saskaņā ar VID skaidrojumu luksusa klases auto – reprezentatīva vieglā automobiļa – definīcija ir sniegta likuma Par uzņēmumu ienākuma nodokli 1. panta 26. daļā: tas ir vieglais auto, kura sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas vietas, kura vērtība bez PVN pārsniedz 50 tūkst. eiro un kurš nav operatīvais transportlīdzeklis, speciālais vieglais automobilis (neatliekamā medicīniskā palīdzība, dzīvojamais automobilis, katafalks), vieglais auto, kas speciāli aprīkots, lai pārvadātu riteņkrēslos sēdošos, vai jauns vieglais auto, kas tiek izmantots kā pilnvarotā autotirgotāja demonstrācijas auto.

Kopumā pērn Latvijā pirmo reizi reģistrētas vismaz 858 jaunas (2013.–2015. gada izlaiduma) luksusa automašīnas. Šie skaitļi gan ir tikai ēna no tiem luksusa automašīnu tirdzniecības apjomiem, kādi Latvijā tika fiksēti 2007. – pēdējā pirmskrīzes gadā.

Toreiz iecienītāko luksusa automašīnu desmitniekā pirmo pozīciju pārliecinoši ieņēma BMW X5 ar kopumā 434 pērn pirmoreiz reģistrētām 2005.–2007. gada izlaiduma automašīnām.

Tāpat kā pirms astoņiem gadiem no kopējā jauno luksusa automašīnu apjoma apmēram divas trešdaļas iegādājušās juridiskās personas, kuru vidū joprojām ievērojams daudzums ir tikko dibinātu uzņēmumu, kas automašīnas iegādājušies līzingā.

Visu rakstu Latvijā pērn reģistrēti gandrīz 900 luksusa auto lasiet 27. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.