Latvijā pieaugusi izstrāde Daugavas HES kaskādē, saražojot 46% no valstī patērētā elektroenerģijas apjoma 

Līdzīgi Ziemeļvalstīs raksturīgajām tendencēm arī Baltijā pagājušajā nedēļā tika novērots elektroenerģijas cenu kāpums, liecina AS Latvenergo dati.

Žanete Hāka, 19.12.2016

Baltijā vidējais cenu līmeņa kāpums bija 9 %, Latvijā sasniedzot 40,51 EUR/MWh atzīmi, Lietuvā 41,01 EUR/MWh, bet Igaunijā 40,48 EUR/MWh līmeni, un atsevišķās stundās visās valstīs cenām svārstoties no 28,4 EUR/MWh līdz pat 78,7 EUR/MWh.

Elektroenerģijas patēriņa ziņā visās Baltijas valstīs piedzīvots neliels kāpums: Latvijā par 1,5 % – līdz 155 GWh, Lietuvā par 1 % – līdz 217 GWh, savukārt, Igaunijā pieaugums bija mazāks par procentu, sasniedzot 185 GWh atzīmi.

Līdz ar lielāku patēriņu palielinājās arī izstrādes apjomi, Baltijas valstīs kopumā tai pieaugot par 9,4 %. Lielu devumu kopējā izstrādes pieaugumā deva Latvija, kura izstrādi kāpināja par 24 %, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu; tas saistāms ar pieaugošo pieprasījumu un Daugavas HES kaskādes izstrādes apjoma palielinājumu. Daugavas HES spēja palielināt ražošanas apjomu par 32 % un saražot 71,2 GWh, kas veido 46 % no kopējā valstī patērētā elektroenerģijas apjoma.

Pieaudzis arī izstrādes apjoma lielums attiecībā pret patēriņu, kopumā Baltijā saražojot 92 % no nepieciešamās elektroenerģijas. Nepalielinot izstrādes apjomus, Lietuva joprojām bija vienīgā valsts, kas darbojās ar deficītu un importēja 69 % no nepieciešamā elektroenerģijas apjoma. Savukārt Igaunija un Latvija, kāpinot izstrādes apjomus, saražoja attiecīgi par 32 % un 31 % vairāk elektroenerģijas, nekā tika patērēts attiecīgajā valstī.