Latvija piešķirs Japānai 100 tūkstošus latu

2011. gada 15. marts plkst. 16:10
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvija piešķirs katastrofu skartajai Japānai palīdzību 100 tūkst. Ls apmērā. Šie līdzekļi tiks ņemti no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Iespējams, palīdzība tiks pievienota kopējai Eiropas Savienības valstu palīdzībai, ko koordinēs Eiropas Komisija, DB norādīja ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis.

Viņš arī atzīmēja, ka no Latvijas vēstniecības Japānā ir evakuēti vairāki vēstniecības darbinieku ģimenes locekļi. Savukārt atsevišķi Latvijas uzņēmēji ir izteikuši gatavību piedalīties atjaunošanas darbos.

Tomēr Japānas vēstnieks Latvijā Takaši Osanai atzīmējis, ka priekšroka tiks dota tādiem uzņēmumiem, kam jau ir pieredze katastrofu skartos rajonos.

Iepriekš jau tika ziņots, ka vēstnieks par Latvijas izteikto palīdzības piedāvājumu informēs savu valdību Tokijā, lai pieņemtu lēmumu, kāda veida palīdzība pašreizējā situācijā Japānai būtu vispiemērotākā.

DB jau rakstīja, ka piektdien, 11.martā Japānā notikušajā zemestrīcē bojāgājušo skaits turpina pieaugt, valsts policija ir apstiprinājusi, ka tā atradusi 300 cilvēku mirstīgās atliekas pludmalē pie Sendai pilsētas. Visticamāk bojā gājušo skaits turpinās palielināties. Ap 88 tūkstošiem cilvēku ir pazuduši bez vēsts, norāda Japānas oficiālā ziņu aģentūra.

Zemestrīces rezultātā ir izcēlies uzgunsgrēks Onagavas atomelektrostacijas turbīnu ēkā. Pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem to nodzēst, Japāna ir paziņojusi par «kodolavārijas» stāvokli. Tomēr par radiācijas noplūdi pagaidām netiek vēstīts.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām