Latvijā pirmajā ceturksnī populārākais alus – Garais garāks

2011. gada 17. maijs plkst. 20:14
Autors: BNS
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Šogad pirmajā ceturksnī populārākais alus Latvijā bija alus darītavas Cēsu alus ražotais Garais garāks, liecina Valsts ieņēmumu dienesta ( VID) Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.

Savukārt otrs populārākais alus Latvijā pirmajos trijos mēnešos bija alus darītavas Aldaris ražotais Apinītis stiprais, bet trešais – Aldara ražotais Vanaga stiprais.

Starp desmit populārākajiem aliem šogad ir arī Cēsu alus ražotie ali Cēsu premium un Cēsu light, Aldara alus Aldara pilzenes, Cēsu alus  ražotais Garais, Aldara ražotais Apinītis, kā arī Cēsu alus ražotie Cuba un Walter. Citu alusdarītavu ražojumi pirmo desmit populārāko alu vidū nav iekļuvuši.

Trīs lielākās alus darītavas pēc realizētā alus apmēra pirmajos trijos mēnešos bija Aldaris, Cēsu alus un Cido Grupa. Tiem sekoja Agrofirma Tērvete un Piebalgas alus. Pirmajā desmitniekā iekļuvuši arī Bauskas alus, Maxima Latvija, Merkūrs-Rigante, Ritaleks un Zaksi.

Šogad pirmajā ceturksnī kopumā alus darītāji Latvijā saražoja 29,2 miljonus litru alus, kas bija par 6% mazāk nekā 2010.gada attiecīgajā laika periodā, bet kopumā realizācijai tirdzniecības vietās Latvijā tika nodoti 30,7 miljoni litru alus, kas ir pieaugums par 3,7%.

Par konkrētām produktu un alkoholisko dzērienu izplatītāju tirgus daļām VID neinformē.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām