Latvija pirmo reizi kļuvusi miermīlīgāka par Igauniju

2011. gada 25. maijs plkst. 12:08
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Šā gada Globālajā miera indeksā (Global Peace Index) Latvija atrodas 46. vietā, tādējādi mūsu valsts ir pakāpusies no 54. vietas pērn un pirmo reizi kopš 2007. gada, kad tika publicēts pirmais šī indeksa izlaidums, apsteigusi Igauniju. Pētījuma autori – Ekonomikas un miera problēmu institūts – gan norāda, ka kopumā 2011. gada indekss norāda uz to, ka pasaule pēdējā gada laikā ir kļuvusi mazāk miermīlīga. Taču miermīlīguma kritums bijis mazāks nekā 2009. un 2010. gadā, kad atsevišķās valstīs saasinājās konflikti un palielinājās nestabilitāte, ko veicināja globālā krīze un pārtikas, enerģijas un citu preču straujais cenu lēciens.

2011. gadā pieauguši terorisma un dažādu vardarbīga rakstura demonstrāciju draudi. Īpaši miermīlīguma zudums skāris Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu reģiona valstis, kur noris cīņa par valsts iekārtas maiņu.

Par pasaulē miermīlīgāko valsti atzīta Īslande, kam seko Jaunzēlande, Japāna un Dānija. Pirmajā miermīlīgāko pasaules valstu desmitniekā atrodas arī Čehijas Republika, Austrija, Somija, Kanāda, Norvēģija un Slovēnija.

No Baltijas valstīm par miermīlīgāko atzīta Lietuva (43. vieta), kam seko Latvija (46. vieta) un Igaunija (47. vieta).

No lielajām pasaules valstīm Ķīna atrodas 80. vietā, ASV - 82. vietā un Krievija – 147. vietā.

Kopumā 2011. gada Pasaules miera indeksā apkopota informācija par 153 neatkarīgām valstīm. Plašāku informāciju par indeksu var lasīt interneta vietnā visionofhumanity.com.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds